İşlemci boşta 100 derece

Salih AKYOL

Centipat
Yeni işlemci aldım taktim işlemci bosta 100 derecelere kadar geldi. Onceki islemcide isiniyordu fani cikarttiktan sonra ama bu kadar degil. Termal macun eskimisti o yuzden eski işlemci isiniyor diye dusundum. Yeni islemciyi takinca termal macun duzgunce surdum. İşlemci fanini duzgunce oturttum ama isiniyor. BIOS guncel degil ondan olabilir mi? Ama PC açılmazdi o zaman diye dusunuyorum. PSU ucu ucuna yetiyor ondan olabilir mi?

Sürdüğünüz macun nedir? Eğer montajda sıkıntı yoksa büyük bir ihtimalle sürdüğünüz macun ile alakalı.

En yuksek 99 dereceyi gordum BIOS'ta 80 derecelerde bu macunu islemciyi aldigim kişi gonderdi ama macundan olsaydi 40 50 derece fark etmezdi sanki.
MX4 sürerseniz cidden fark ediyor. Kasanın hava sirkülasyonu nasıl? Birde kullandığınız soğutucu modeli ile işlemci nedir?

MX4 sürerseniz cidden fark ediyor. Kasanın hava sirkülasyonu nasıl? Bir de kullandığınız soğutucu modeli ile işlemci nedir?

Sogutucu ile hava sirkülasyonu normal zaten ben işlemci fanini cikartmistim temizlemek için eski işlemci varken sonra cok isindi bosta 60 derecelerdeydi sonra Q8300 aldım taktım fani oturttum macunu sürdüm bosta 90 derecelere geldi PSU ile alakasi olabilir mi?

Sogutucu ile hava sirkülasyonu normal zaten ben işlemci fanini cikartmistim temizlemek için eski işlemci varken sonra cok isindi bosta 60 derecelerdeydi sonra Q8300 aldım taktım fani oturttum macunu sürdüm bosta 90 derecelere geldi PSU ile alakasi olabilir mi?

PSU ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. İşlemciye giden voltaj ayarını da bakılması lazım. Taktığınız soğutucu neydi tam olarak?

Geri
Yukarı