i5 4590 CPU fanı çok hızlı dönüyor

erenozdemirrr

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayar boşta olsa bile işlemci fanı çok hızlı ve sesli çalışıyor galiba bir ayarı yüksekte kalmış bunu nasıl çözerim yani yük altında sesli çalışsın sorun yok ama boşta iken de sesli ve hızlı çalışıyor yardımcı olabilir misiniz?
i5 4590.
H 81 anakart.

Sıcaklığını kontrol etmeni tavsiye ederim ayrıca MSI Afterburner kurarak eğer ısısı normalse hızını düşürebilirsin fanların.

Sıcaklığını kontrol etmeni tavsiye ederim ayrıca MSI Afterburner kurarak eğer ısısı normalse hızını düşürebilirsin fanların.

Hocam sıcaklık 40 45 derece iken çok hızlı donuyor ve stabil ne yaparsam yapayım aynı hızda MSI olayına da baktım sadece ekran kartı fanlarını ayarlıyabiliyorum işlemci fanı ayarlanmıyor.

Hocam sıcaklık 40 45 derece iken çok hızlı donuyor ve stabil ne yaparsam yapayım aynı hızda MSI olayına da baktım sadece ekran kartı fanlarını ayarlıyabiliyorum işlemci fanı ayarlanmıyor.
BİOS'un UEFİ ise oradan düşürmeyi dene

Dosya Ekleri

• IMG_20240316_001617.jpg
    IMG_20240316_001617.jpg
    87,5 KB · Görüntüleme: 9
BIOS U E F I evet ama orda da fan hızıyla alakalı bir şey bulamadım hocam delirmek üzereyim😀
Bu menüde olmaz zaten. Muhtemelen "Power" adlı bir bölümde "Thermal" ya da "Tempature" başlığı ile yer alıyordur.

Geri
Yukarı