i5 4590 için DDR4 anakart önerisi

Yok, kimsenin bütçesine laf etmedik bugüne kadar da tavsiyeyi yapanlara çok pahalı demek ne? Adam sanki satacak pay alacak da pazarlık kavgası ediliyor. Bu bir süre sonra satıcılarda şu muhabbete dönüyor "Yahu o çok pahalı söylüyor, bilmiyor bilmiyor, gel bak sen ben sana ucuza halledeyim" aa bir bakmışsın başa dönmüşsün, anakartı bozan kasa yüzünden konu açıyorsun ya da yazılım güncelleyin denildiğinde yer bitmiş, tükenmiş.

Özetle lütfen arkadaşlar, alternatif önerin, kısıtlı bütçe ile de sistem toplayın ama tavsiye verenlere stres aşılamayın. Biz de sınırlı bütçe ile sistem topladık, Kadıköy'de, Mecidiyeköy'de listelere saatlerce bakıp parçaları bütçeye oturtmaya çalıştık. Sonra sırtta kasa tekrar bozulan parçalar için taşıdık durduk. O yoldan geçtik kısacası.

Yok, kimsenin bütçesine laf etmedik bugüne kadar da tavsiyeyi yapanlara çok pahalı demek ne? Adam sanki satacak pay alacak da pazarlık kavgası ediliyor. Bu bir süre sonra satıcılarda şu muhabbete dönüyor "Yahu o çok pahalı söylüyor, bilmiyor bilmiyor, gel bak sen ben sana ucuza halledeyim" aa bir bakmışsın başa dönmüşsün, anakartı bozan kasa yüzünden konu açıyorsun ya da yazılım güncelleyin denildiğinde yer bitmiş, tükenmiş.

Özetle lütfen arkadaşlar, alternatif önerin, kısıtlı bütçe ile de sistem toplayın ama tavsiye verenlere stres aşılamayın. Biz de sınırlı bütçe ile sistem topladık, Kadıköy'de, Mecidiyeköy'de listelere saatlerce bakıp parçaları bütçeye oturtmaya çalıştık. Sonra sırtta kasa tekrar bozulan parçalar için taşıdık durduk. O yoldan geçtik kısacası.

Stress olacak bir durum yok bakkallık bir durumda yok, açıkçası sizin tecrübenizi tartışmaya yeltenen de yok ben şuan bu forumdaysam sebebi sizsiniz gerek kafa ayarını gerek bütün sistem toplama rehberlerinizi çok severek izledim.
Dediğim kendi tecrübemden i5 6500 ü aktif olarak oyunlarda yoğun bir şekilde kullanmamdan dolayı ekstra bir işlemci soğutucuya ihtiyaç duymadığını söylüyorum.
Anakartı h110 a kasayıda evereste çek demiyoruz sonuçta.2 TB HDD de önemli bir parça olarak illa lazım olacaktır oda kalmalı.
Benim demek istediğim kasa işlemci ve anakarttan ufak tavizler vererek daha iyi oyun performansı alabilir bu sistemi alacak arkadaş.
Sizin sistem tavsiyeleriniz bir denge üstüne kurulu bunu zaten sizi takip eden herkes bilir. Bir parçayı bir basamak yükselttiğinizde bütün parçaları bir basamak yükseltiyorsunuz. Bu tavsiyemi sadece sistemi oyun yönünde 1-2 tık daha performanslı hale getirmek için söyledim.
Yoksa sizin topladığınız sistem yanlış değil sadece dengeli bu da bir hata değildir aksine herkesin bütçesi olsa ve herkes bu dengeyi sağlasa çok daha sağlıklı olur herşey.

Konuyu açan arkadaş ana kart demiş. DDR 4 için işlemcisini ve RAM'ini de değiştirecek demektir. Fakat millet tüm sistem önerisi yapıyor. Adam tavsiye istediğine isteyeceğine pişman olmuştur herhalde :D

@DefaultGamer zaten size tek olarak değil genel olarak bu konulardaki yanlış bir tavra eleştiride bulunuyorum. Yazıda özel olarak etiketlemedim daha önce, bu konuda nihayet oturup bunları yazdım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı