i5 4590 işlemci 6 GB ekran kartını besleyebilir mi?

egearaycii

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Amd rx550 4gb
Anakart
INTEL B85
İşlemci
İ5 4590
6 GB ekran kartına geçmek istiyorum ama işlemcimin destekleyip desteklemeyeceğini bilmiyorum. Veya anakartımla uyumlu olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nedir o kart? RTX 2060 mı? Eğer öyleyse zor.

1660 Super olsa besleyebilir mi hocam?

i5 4. nesil işlemciler için RX470, RX 570 ve GTX 1060 maksimum kullanılması gereken ekran kartlarıdır ki bunlarla bile işlemciye yük bindiren oyunlarda ya darboğaz yapıyor ya da işlemci kullanımı sürekli %90 civarında gezdiği için beklenilen performansı sunamıyor. En azından bizim evde bir tane var ve performansı bu şekilde.

i5 4. nesil işlemciler için RX470, RX 570 ve GTX 1060 maksimum kullanılması gereken ekran kartlarıdır ki bunlarla bile işlemciye yük bindiren oyunlarda ya darboğaz yapıyor ya da işlemci kullanımı sürekli %90 civarında gezdiği için beklenilen performansı sunamıyor. En azından bizim evde bir tane var ve performansı bu şekilde.
Dediğiniz çok doğru. Kendim i5 4460 ile RX570 kullanıyorum. Valorant işlemci sömürdüğü için kullanım sürekli tepe noktasında oluyor ve ekran kartından tam verim alamıyorum. CS'de 250'leri görürken Valorant'ta anlık droplarla birlikte ortalama 100-90 arası geziyor fps. 180Hz monitörün haliyle bir esprisi kalmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı