i5 4590 + MSI GTX 970 GAMING 4G Oyun Testleri

Ayrı ses kartı almanın sebebi ne ?

Son düzenleme:
Neredeyse aynı sistemi 4 parça /ekran kartı, anakart, işlemci, RAM farklı sadece, 700 dolara Amazon'dan alacağım. Şuan bu işlemciye soğutucu kullanıyor musun ?

Dün mesaj yazmıştım fakat sanırım istemeden kurallara uymadığım için yazım silinmiş, kuralları daha dikkatli okuyarak bu mesajı yazıyorum;
@Adion Dostum seninkiyle aynı işlemci, ekran kartı, HDD, anakart'lı bir bilgisayar toplayacağım. Bilgisayar sistemlerinden pek anlamadığım için araştırma yaparken sana denk geldim ve test videolarınla kafamdaki soru işaretlerinin çoğunu sildim. Fakat sana bikaç sorum var;
1. Bu sistemi kurduktan bu yana ''keşke onun yerine bunu alsaydım'' dediğin veyahut aldığına pişman olduğun parça var mı ?
2. Bu sistemin seni en az kaç yıl daha götüreceğini tahmin ediyosun ?
3. Son olarak neden Asus GTX 970 değil de MSI GTX 970 tercih ettin ?
Cevaplarsan sevinirim, bunların cevabıyla beraber aklımdaki soru işaretlerinin yok olacağına eminim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye Öncelikle bu saatten sonra aynı sistemi almanı tavsiye etmem. Skylake bir sistem almalısın. Şimdi geçelim sorulara.
  1. Var. Anakartı daha iyi bir şey almak isterdim. PC Mate'in ısınma ve BIOS güncelleme konusunda bazı sıkıntıları var.
  2. Bu konuda bir düşüncem yok. Çünkü ileride elimdeki kartı satıp farklı bir ekran kartı alma düşüncem var. 2 sene sonra falan. Yine de ben bu sistemi alıp, hiçbir şeyi değiştirmeden kaç sene kullanırım diye soruyorsan, tahminim en az 5 sene. Tabi bu oynamak istediğin ayarlara bağlı. Ben lowda da oynarım dersen 10 seneyi bile bulabilir.
  3. Çünkü Asus bu seride başarısızdı bana göre. MSI soğutma, performans, fiyat ve şıklık açısından öndeydi. Bunun dışında ben alırken Asus'un eski servisi vardı ve çok sorun yaşamıştı kullanıcılar.
Umarım cevaplar yeterli gelmiştir. Güle güle kullan sistemini. İyi sosyaller.

@Adion Dostum bu da şimdi aklıma geldi de; test videolarını çekerken overclock yapmış mıydın yoksa o.c kapalı mıydı ? Eğer overclock'lu oynadıysan; overclock yapmadan da bu ayarlarda oynayabilir misin ?

@Silinen üye Video başlıklarında yazıyor OC olup olmadığı. 1-2 tanesi OC'lu, geri kalanlar değil. Zaten o OC'lu olanların da OC'suz hali var. Yani 2 türlü de test ettim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…