i5-4590 sistem yüksetilmeli mi, yenisi mi alınmalı?

Gojou Satoru

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bende:
  • 4 GB DDR3 RAM,
  • i5-4590 işlemci,
  • Casper anakart ve HD 8550'nin takılı olduğu bir kasa var.
Ben bu PC'yi yazın çalışıp yükseltmeye karar verdim. 8 GB bir RAM buldum, daha sonra ekran kartını da 1650 Super karar verdim. Tabii PSU, ekran kartını kaldırmadığı için (240W) 500W PSU da almam gerekiyor. Bir de şu an kullandığım kasada tek kasa fanı, bir de ufak bir hava boşluğu var. Dün açtığım konuda "Hava sürkülasyonu olmaz, ekran kartı yanar. Kasa al." dediler. Neredeyse sadece anakarta ve işlemciye el atmadığım kaldı. Sizce ne yapmalıyım? Sistemi mi yükseltmeliyim, yoksa yenisini mi almalıyım? Bir de şu an kullandığım sistem 7-8 yıllık bir sistem. Yardım eden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Bende:
  • 4 GB DDR3 RAM,
  • i5-4590 işlemci,
  • Casper anakart ve HD 8550'nin takılı olduğu bir kasa var.
Ben bu PC'yi yazın çalışıp yükseltmeye karar verdim. 8 GB bir RAM buldum, daha sonra ekran kartını da 1650 Super karar verdim. Tabii PSU, ekran kartını kaldırmadığı için (240W) 500W PSU da almam gerekiyor. Bir de şu an kullandığım kasada tek kasa fanı, bir de ufak bir hava boşluğu var. Dün açtığım konuda "hava sürkülasyonu olmaz, ekran kartı yanar. Kasa al." dediler. Neredeyse sadece anakarta ve işlemciye el atmadığım kaldı. Sizce ne yapmalıyım? Sistemi mi yükseltmeliyim, yoksa yenisini mi almalıyım? Bir de şu an kullandığım sistem 7-8 yıllık bir sistem. Yardım eden herkese teşekkür ederim.

Anakartınız h serisi mi Z serisi mi eğer Z serisi ise 4790 da takılabilir. Ve sizin bu kasa PSU RAM ekran kartı falan toplam kaç TL'ye denk geliyor.

Anakartınız h serisi mi Z serisi mi eğer Z serisi ise 4790 da takılabilir. Ve sizin bu kasa PSU RAM ekran kartı falan toplam kaç TL'ye denk geliyor.

Hocam anakartta sadece Casper yazıyor CPU-Z de de Casper yazıyor sadece. PSU+RAM+ekran kartı = 3502 TL. Kasa da 300 lira olsa neredeyse 4000 TL'ye varıyor.

Hocam bence elinizdeki sistemi de satıp şu sistemi alın.

Hocam çoğu şeyi değiştirmeyi planlıyorsunuz zaten, yeni almanız daha mantıklı bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı