Çözüldü i5 4590 ve GTX 1050 sistemde CS:GO'da anlık takılmalar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eren Ülküdaş

Hectopat
Daha fazla  
2. el i5 4590 aldım. 3 ay oluyor. Bilgisayarı ilk açtığım 1 saatte sorun yok, ondan sonra özellikle CS:GO'da anlık takılmalar oluyor. Macun yeniledim. 75 dereceden 66'ya düştü ama halen takılmalar devam ediyor. Stock Pentium G3258 fanı kullanıyorum. Sizce işlemci mi bozuk yoksa fan yetmiyor mu, nasıl anlarım bunu?

Çözüm
Teşekkür ederim herkese bütün kullanımları açıp video çektiğimde atacağım buraya.
MSI Afterburner ile anlık GPU kullanımı ve sıcaklığı, işlemci ve RAM kullanımı, işlemci hızı, işlemci sıcaklığı ve FPS değerlerini takip edin. Takılmaların yaşandığı bir video kaydı bize çok yardımcı olabilir.

Ayrıca tüm sistem bileşenlerini ve oyunun hangi diske kurulduğunu belirtin.

i5 4590 işlemci.
GTX 1050 2 GB ekran kartı.
8 GB DDR3 RAM.
ASUS H81mk anakart.
650W güç kaynağı.
120 GB SSD.

Oyun SSD'ye kurulu videonun 2. saniyesinde drop giriyor 83 derece oluyor anlık geri düşüyor. HDD kurulu oyunlarda da oluyor ama CS de çok rahatsız ediyor bundan 1 hafta önce böyle bir sorun yoktu.

Teşekkür ederim herkese bütün kullanımları açıp video çektiğimde atacağım buraya.

i5 4590 işlemci.
8 GB DDR3 RAM.
ASUS H81mk anakart.
650W güç kaynağı.
120 GB SSD.

Oyun SSD'ye kurulu videonun 2. saniyesinde drop giriyor 83 derece oluyor anlık geri düşüyor. HDD kurulu oyunlarda da oluyor ama CS de çok rahatsız ediyor bundan 1 hafta önce böyle bir sorun yoktu.

Düzeltiyorum 83 derece değil işlemci kullanımıymış O, darboğaz yapma imkanı yok 1080p Ultra'da da yapıyor bunu.
Ekran kartı macununu yeniledim sorun bir nebze düzeldi.
Oynamadım bilmiyorum kusura bakmayın.
İstersen çözünürlüğü yükselterek yükü ekran kartına verebilirsin.

MSI Afterburner ile anlık gpu kullanımı ve sıcaklığı, işlemci ve ram kullanımı, işlemci hızı, işlemci sıcaklığı ve FPS değerlerini takip edin. Takılmaların yaşandığı bir video kaydı bize çok yardımcı olabilir.

MSI Afterburner ile anlık GPU kullanımı ve sıcaklığı, işlemci ve RAM kullanımı, işlemci hızı, işlemci sıcaklığı ve FPS değerlerini takip edin. Takılmaların yaşandığı bir video kaydı bize çok yardımcı olabilir.

Kesinlikle. Bilgisayardan kaydetmeyi çünkü FPS düşüşüne neden olup asıl değerleri görmemizi engelleyebilir.

i5 4590 işlemci.
8 GB DDR3 RAM.
ASUS H81mk anakart.
650W güç kaynağı.
120 GB SSD.

i5 4590 işlemci.
8 GB DDR3 RAM.
ASUS H81mk anakart.
650W güç kaynağı.
120 GB SSD.

Düzeltiyorum 83 derece değil işlemci kullanımıymış O, darboğaz yapma imkanı yok 1080p Ultra'da da yapıyor bunu.
Ekran kartı macununu yeniledim sorun bir nebze düzeldi.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı