İ5 4590 ve GTX960 Tabanlı Sistem Toplama

zapikus

Kilopat
Arkadaşlar öncelikler merhaba, bilgisayar bileşenlerinden pek fazla anlamıyorum son 1-2 haftadır baya şey öğrendim 3500 lira bütçem var sağdan soldan Techopat'tan öğrendim çoğu şeyi. Aşağıdakini de bu öğrendiklerime göre topladım yanlış veya daha iyi olur dediğiniz şeyler nedir şimdiden teşekkür ederim. Not: Yarın PC'yi Vatan Bilgisayar'da toplatacağım.
Not2: Şu anda Laptop kullanıyorum. HP Pavilion G6 ısınıp kapanma sorunu falan var(ilk aldığımdan beri) beni delirtiyor.

Güncel fiyat: 3.473 TL
Benim görüşüm 3500 TL Intel bir sistem için gayet güzel olduğu lakin dikkatimden kaçan bir uyuşmazlık vs. var mı bilmiyorum. RAM'leri önümüzdeki 4-5 ay içinde arttırma planlarım var ve SSD'yi 1 sene sonra arttıracağım muhtemelen.
Şimdi sorularım:
1-Güncel oyunları genel olarak orta kalite veya daha yükseklerde oynatır mı?
2-Tabii ki sizin sistem hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Hepinize şimdiden çok çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynatır fakat 3500 TL' ye daha kaslı bir sistem oluşturulur.

Senin yerinde olsam işlemciyi i5 4460 anakartı h81m-p33 ve rami tek modül 8 gb yapardım bunun üzerine gtx 970'e yönelirdim.

Öncelikle SSD'yi Kingston almayın. Samsung 850 Evo alabiliyorsanız onu alın yoksa Corsair de olabilir. Oyun için topluyorsanız RAM'i daha sonra artırma ihtiyacınızın olacağını sanmıyorum. 1 yıl sonra başka bir SSD daha almanızı da tavsiye etmem alacaksanız aynı anda alıp RAID yapın. SSD yine de size kalmış fakat kesinlikle şu anda seçili olan SSD'yi almayın. Bu sistemde biraz oynamalar yapılarak GTX 970 konulabilir fakat SSD'den olabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı