i5 4590 ve R9 280X Sistem Açılmıyor

Gousk

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 hafta önce bir elektrik kesintisi oldu ve bilgisayarım açılmamaya başladı. Ne zaman bilgisayar bu şekilde birden kapansa tekrar açabilmek için 20-30 dk elektriğini kesip beklemem gerekiyordu. Bu sabah elektrik tekrar kesildi ve PC açılmamaya başladı. 1-2 kez fanlar döndü bu seferde ekran gelmedi. Şu an saatlerdir bekliyorum hareket yok. Bilgisayarım eski sayılır (özelliklerini aşağıya yazacağım) ve yenilemeyi planlıyorum ama şu an mümkün değil bir miktar param var ama çok değil. Sorunum büyük ihtimalle power supplyımın bozulmuş olması ama elektrik geldiğinde ekrana görüntünü gelmemesi harddisklerimden şüphelenmeme sebep oldu. Bilgisayar açılmadığı için de test edemiyorum. 800 lira civarı bir bütçem var ve ileriye dönük bir PSU almayı düşündüm ama sorunumun tam olarak ne olduğunu saptayamadığım için henüz bir şey satın almadım. Önerilerinize açığım eğer sorunum gerçekten PSU ise belirttiğim fiyat aralığında bir PSU önerisi de yaparsanız çok mutlu olurum.

Bilgisayarım:

CPU - Intel i5 4590
GPU - PowerColor Radeon R9 280X TurboDuo 3GB GDDR5
RAM - HyperX DDR3 CL19 1600MHZ Tek Modül RAM
Anakart - ASUS H81-GAMER
PSU - Thermaltake LP-700AL2NH 700W
OS - Windows 10

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU veya anakart gibi duruyor belki de ikisi de. İnternetten PSU alıp dene baktın olmuyor iade et, sorun anakarttır. Bu durumda da anakart ararsın veya yeni bir sisteme geçersin. Vatan şubesi varsa yaşadığın yerde git oraya OEM'ci arkadaşa sorunu anlat, teşhirde açık psu varsa o dener sorun bundan kaynaklıysa eğer yeni bir PSU alırsın orada takar teslim eder kasayı. Tabi kabul etmeyebilir de sorman lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı