i5 460, gündelik işler için uygun mu?

MuratKinq

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Sosyal Medya Uzmanı
  • i5 460 2.53-2.8 GHz
  • Esonic 1156 anakart
  • 8 GB DDR3 1333 MHz RAM
  • 320 GB HDD
  • ONBOARD

Oyun oynayan bir insan değilim, genelde internette takılırım. Film, müzik, sosyal medya vs. için bu sistem yeterli midir? Ekran kartım var halihazırda onu kullanmayı düşünüyorum.

Siz bilirsiniz. O kadar yazdık, çizdik, daha iyi alternatif sunduk. Yine de o sistemi almakta ısrar ettiniz ama umarım istediğiniz gibi çıkar ve işinizi görür. Ayrıca o sistemi nereden alıyorsunuz bilmiyorum ama o tarz sistemler de genelde sıfır olmuyor. Tekrar elden geçmiş sistemler oluyor ya da direk ofislerden çıkma ikinci el sistemler oluyor.

Sercan bey yazdınız çizdiniz teşekkürler ama ben kendime göre en uygun olanı aldım 6 taksitte ödeyeceğim ve sıfır sistem 2 yıl garantili, hadi diyelim peşin ikinci el aldım ürün bozuk gelebilir veya yarın birgün bir problem çıkarabilir kimi muhatap alacağım ?

Sıfır bir araç aldım ayda 3 bin TL ödemem var eğer o olmasaydı daha iyi sistemler alabilirdim veya sizlerin yönlendirmesi ile kendim toplayabilirdim ama şuan maddi olarak zor günler geçiriyorum bir sürpriz ile karşılaşmak istemiyorum bu sıfır aldığım üründe bir arıza hata bir problem olsa 14 gün içinde iade edebilirim ve de 2 yıl garantisi var, ikinci el alıp riske giremezdim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sercan hocam

Intel Celeron N3050 - 1.6 GHz (Turbo Boost Teknoloji ile Max 2.1 GHz) 2 MB Önbellek

Bunu tavsiye eder misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Madem böyle bir konu açtım sonunu getireyim belki birileri faydalanır, öncelikle Technopat ailesine teşekkür ederim sizler sayesinde işlemcilerin nesillerini öğrenmiş oldum PC söker takar parçalarım ama hiç bir parçasını değişmedim, mekanik hataları değilde sistematik hataları çözebiliyorum.Az buçuk Website kurma kodlama biliyorum onlarca forumda bulundum ama Technopatta sadece misafir olarak bulunmuştum.Gerçekten çok aktif bir forum emeği geçenlere teşekkürler.Elimde şuan toplam 4 kasa oldu bunların ikisinin anakartı arızalı son bahara doğru ikinci el anakart almayı planlıyorum o zamanda yardımlarınızı bekliyorum.

Neyse asıl konuya döneyim, dün aldığım PC bugün elime ulaştı.
Benim satın almış olduğum sistem buydu
  • i5 460 2.53-2.8 GHz
  • Esonic 1156 Anakart
  • 8 GB DDR3 1333 MHz RAM
  • 320 GB HDD
  • ONBOARD
Bana gelen sistem bu
  • i5 520M 2.40-2.93 GHz
  • Esonic 988 Anakart
  • 8 GB DDR3 1333 MHz RAM
  • 320 GB HDD
  • ONBOARD
İşlemci neysede Anakart yüzünden satıcıyla tartıştım gönder değiştiriyim dedi ben kalsın dedim.

Kendime göre test ettim hiçbir işlem yapılmazsa işlemci ısısı 38-42 derece arası değişiyor.Youtubeda 2160P video açtım açarken 5 saniye gecikti ama işlemci ısısı 67-70 derece arasında sabit kaldı.

Kasada tek fan var ben buna bir fan daha ilave edeceğim, şuan PC oldukça hızlı (eski sistemime göre) inşallah böyle devam eder.Kasası çok hafif ve birazcık fan sesi var.Onun dışında hoşuma gitmeyen 5+1 ses sistemimi bağlamama rağmen laptop sesi gibi bassız dandik bir ses alabildim sanırım ses kartı olmadığından.Beni şaşırtan birşey ise harici Ekran Kartı takmadığım halde görüntü fevkalade, eski sistemde 1024x768 çözünürlükten üstü maalesef yoktu şuan 1280x720 seçili ve görüntü oldukça net, 1024x768'e aldığımda görüntü bozuluyor.

Baştada belirttiğim gibi oyun oynamam müzik dinler film izlerim kaanatimce bana yetecektir, ama 988P Anakart ve İşlemci, arkadaşlarında dediği gibi tırt, bir problem olduğunda sil baştan yeni bir anakart ve işlemci gerecek çünkü piyasada 988P anakart ve işlemci karaborsa.

Herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum kendinize iyi bakın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı