i5 4670K Overclock yapma

mert16

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaslar sistem topladim ben:

• Asus VN247 Full Hd LED Monitor 23,6" (HDM ile bagli)
  • Nvidia gtx 660 ekran kartı
  • 2 adex 16 gb (2x8gb) ripjsvrsX DDR3 1600 mhz CL9 dual Kit ram toplamda 32 GB (anakartım 32 gb destegi var 1600 mhz destegide var)
  • intel i5 4670K işlemci
  • Stock sogutucu kullanıyorm
  • 2 adet cooler master 20mm ledli sessiz fan toplam 4 tane fan var pc de
  • Microsoft wireless keyboard 800 seriess kablosuz klavye mause seti
  • Creative x-fi surround sound blaster 5.1 PRO ses kartı
  • Cooler master silent pro hybird gold 80plus 1050 watt modüler güc kaynagi + fan kontrollü
  • gigabyte Z87 anakart
  • WD black 1 TB 3,5" 7200 rpm sata 3.0 64 mb cacheharddisk
  • Kingston 240 GB w300 series sata 3.0 SSD 450mb/s okuma 450 mb /s yazma
  • Pioneer DVD RW
  • Cooler master Haf 912 Plus kasa
  • Windows 7 ultimate x64 işletim sistemi

Arkadaslar sistemi ben toplam 4.722 tl ye kredikartina 9 taksitle aldım 2 taksitini ödedm smdiden :) 2 aylik pc.
Çok memnunum ama değiştmem gerekn parcalar varsa soyleyince ona göre değişilik yapayım kısaca kötü gibi bir sistem olmasin.

Not : 32 gb ram var ama neden 31,9 gb sini kulanabiliyorum 100 mb nereye gidiyor.

Asıl Konuya Gelelim.
Ben overlock nasil yapabilirim buna işlemciyi 4.00 ghz de kullanmak istiyorum neler yapabilrim 200 tl nakitim var.

kasa.JPG
sistem 1.JPG
sistem 2.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sistemi değiştir 8.1.1 geç ayrıca RAM çok fazla 8 gb yeterdi artan parayla ekran kartına yatırım yapsaydın çok uyumsuz olmuş keşke almadan önce burada konu açsaydın yardımcı olurduk.

Ekran kartı ve ram dışında sistem iyi o bütçeye 780 alınırdı yazık olmuş.

Çok render aliyorm :/ Şu oc işini nasl yapacaz biosa girdim de bios'da mause ilk defa gördüm ve n'apacami şaşirdim . Gigabyte z87 kullanıyorm.

Ben boyle cok memnunum 32 gb ram bile bana yetersiz geliyorm beyler üstelikle de ben oyuncu değilim . Çok render aliyorm oyun oynamam ve oyundan nefret ederm sadece arada bi pes 2013 oynarım .

Üstelikle de işlemcinin ghz sini 4.00 ghz yapmak istiyorum nasil olacak?

Vallaha boyle cok iyi gidiyor sistem windows 8.1'den nefret ederim tamam windows 8 güzel ama bana en güzeli winodows 7 geliyor.

Render alıyorsanız eğer i7 almanız daha uygundu ayrıca windows 8 biraz kullansanız seversiniz ve daha güncel ve parçalardan daha çok verim alırsınız ayrıca stok fanla o.c tavsiye etmem size bunu öneririm. Thermaltake Nic C4 Lga775/1150/1155/1156/1366/2011 & Am2/Am2+/Am3/Am3+/Fm1 İşlemçi Soğutucu - Vatan Bilgisayar

Neden stok fan önermiyorsun ki?

Bunu aldığımızda anakarti falan komple sökmek gerekecek, işlemcinin altına tabaka filan takilacak.

Stok fan ile yeterli soğutma sağlayamazsın kullanma kılavuzuna bakarak takabilirsin.

Ya kardes ben bir şey diyeceğim benim kasnain resmi yukarıda var odam benim genelde sıcak oluyor cam havalandirmaya bakiyor ve ben fan sesi sevmiyorm pc deki fanlari öndeki yerinden ayarlayabilyorm.

Bu cpu fanı fena ses yapacak gibime geliyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı