i5-4670K sistem yenileme

Alegro

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 5 yıllık sistemim profil açıklamamda yazıyor. Ekran kartım bozulduğu için yeni ekran kartı aldım. Dün MSI GTX 1660TI Gaming X 6 GB ve Samsung EVO SSD sipariş ettim. Bazı yerlerde 4670K'nin darboğaz yapacağı ve ekran kartını yeteri kadar desteklemeyeceğini okudum. O yüzden sizce diğer parçalarda da bir yenilemeye gitmeli miyim yoksa aynı şekilde sadece ekran kartı ve SSD takviyesi ile devam edebilir miyim? Yenilemem gerekiyorsa işlemci, anakart ve RAM tavsiyelerinizi de belirtirseniz sevinirim, teşekkürler!

Merhabalar, yaklaşık 5 yıllık sistemim profil açıklamamda yazıyor. Ekran kartım bozulduğu için yeni ekran kartı aldım. Dün MSI GTX 1660TI Gaming X 6 GB ve Samsung EVO SSD sipariş ettim. Bazı yerlerde 4670K'nin darboğaz yapacağı ve ekran kartını yeteri kadar desteklemeyeceğini okudum. O yüzden sizce diğer parçalarda da bir yenilemeye gitmeli miyim yoksa aynı şekilde sadece ekran kartı ve SSD takviyesi ile devam edebilir miyim? Yenilemem gerekiyorsa işlemci, anakart ve RAM tavsiyelerinizi de belirtirseniz sevinirim, teşekkürler!
Eğer bütçe sıkıntısı çekmiyorsanız tabii ki yenilemeniz yararınıza olacaktır. İşlemciniz büyük ihtimalle darboğaz yapacak. Hiç bütçe problemi yaşamıyorsanız i7 9700K ve Maximus XI Hero Z390 önerebilirim.

Sistemden ne beklediğinize bağlı. Pek darboğaz olacağını sanmıyorum. Tahminimce yüzde 5 falandır. İnternette videolara bakarak karar verebilirsiniz. Masrafa değer mi değmez mi sizin kararınız.

MP oyunlar harici çok ufak darboğaz yaşarsınız diye düşünüyorum. İşlemciniz güçlü ve bilginiz var ise ufak bir O.C ile daha rahat besleyebilir. i5-2500K ile 4.4Ghz'de, GTX1070 kullanan birisi olarak söylüyorum.

İ5-4670K 1080p Extreme test sonucunda aldığı skor hiçde az değil kullanılan ekran kartı asus gtx 1080

insanların söylediğine uyup gtx 1060 6 gb almasaydım az bir farkla 1070 serisi alabiliyordum 1070 ile 1080 serisi arasında yapılan testler arasında bile acaip derecede fark var

İ5-4670K 1080p Extreme test sonucunda aldığı skor hiçde az değil kullanılan ekran kartı asus gtx 1080

insanların söylediğine uyup gtx 1060 6 gb almasaydım az bir farkla 1070 serisi alabiliyordum 1070 ile 1080 serisi arasında yapılan testler arasında bile acaip derecede fark var
Evet, ben de 1660TI aldım şu an FPS sorunu yaşamıyorum. 60fps sabit, monitörüm de 60hz 1080p zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı