i5 4670k tabanlı sisteme ekran kartı tavsiyesi

BatuhanYALIN

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Öncelikle merhaba arkadaşlar.
Bir süredir bilgisayar toplama çalışmalarına başladım ve güzel bir
oyun sistemi için gerekli ekipmanları bir araya getirmek istiyorum.
Sadece ekran kartı hususunda çok kararsız kaldım.
Güzel tavsiyeleriniz inanın çok yardımcı olacak.
Toplayacağım sistem bileşenlerinin bir kısmını belirteyim.
Aklımdaki ekran kartı modelleri ve ekran kartına maximum vereceğim rakamı yazayım buraya vereceğiniz bilgilere daha yardımı dokunur.

• Anakart - Z87-G45 GAMING DDR3 3000MHz SATA 3.0 USB 3.0
  • İşlemci - Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm
  • Ram - 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit
  • SSD - 240GB Force GS Serisi Sata 3.0 SSD(555MB / 525MB Yazma)

Ayrıyetten 750watt 80+ bir psu düşünüyorum alacağım ekran kartına yeterli gelir herhalde.

Ekran kartına vereceğim maximum para 1300tl dir o civarlarda da olabilir ve belirtmek istiyorum parçaları vatanbilgisayardan alıcam.
Aralarından hangisi seçilebilir ve bunlar dışında daha farklı ekran kartı modelleri.

* ASUS R9 290 DirectCU II O.C. 4GB GDDR5 512Bit AMD Radeon
* MSI R9 290 GAMING GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon
* Sapphire R9 290 TRI-X OC GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon

Daha iyi ekran kartı önerilerini bekliyorum yardımcı olursanız çok iyi olur.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar normalde de r9 290 nın performansından kuşkum yoktu fakat bu kartın bir inceleme videosunda Crysis3 ün bir an takılma yaptığına şahit olduğum için kuşkulandım. Fakat bu konu üzerinde biraz daha araştırma yaptıktan sonra bu kartın gayet iyi olduğu kanısına vardım ve gözümde öne çıkan 512 bit genişliği var. O inceleme videosundaki takılma da sistemin diğer bileşenlerinden dolayı olabilir. Yorumlarınız için çok teşekkürler uzatmadan konuya geçeyim.
Oğulcan Erişti Z-97 anakartı seçmemi söylemişsiniz. Bunun sebebi nedir? Daha ileriye dönük bir anakart almam için mi söylediniz? Nedenini belirtirseniz daha doğru bir seçim yapabilirim :)

@Umut Byr, R9 290, GTX780'den önde olduğu için o yorumu yaptım. Benchmark testlerinde geride olan GTX780'e 200TL daha vermesine karşıyım.

@BatuhanYALIN, Z97 anakartlar yeni teknoloji ve yeni mimari ile bizlere sunulduğu için, daha ileriye dönük olarak seçiliyor. Seçmenizde fayda var. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı