i5-4670K ve GTX 760 Sistemi Yükseltmek

Gökberkkk

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistemimi yaklaşık 3 yıl önce topladım. O zamanın üst düzey sistemlerindendi. Şu an yeni nesil oyunları orta ya da yüksek ayarlarda oynatıyor. Ama yakında bu durum değişecek.
  • Ekran Kartı: GTX 760 MSI O.C. Edition
  • İşlemcim: İntel Core i5-4670K
  • RAM: 8GB HyperX
  • Güç Kaynağı: 700W
SSD, anakart vb. donanımlarımı da yazardım ama onları yükseltmeme gerek olduğunu sanmıyorum. Bu sistem beni kaç sene daha götürür, kaç sene sonra yenilemeliyim? Öneri ve yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşların dediğine katılıyorum. Fakat illa yükselteceğim diyorsanız, bütçe belirtin yardımcı olalım.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Yenileme konusunda ciddi düşüncelerim yok ama sadece başıma gelecekleri bilmek istedim. Kaç sene sonra çöpe dönüşür bu sistem ? Teşekkürler...

Aynen öyle. Grafik takıntına göre ve oyunların sana verdiği hisse göre sistem ömrünü belirleyebilirsin. Bazı kullanıcılar en yüksek ayarlarda ayar kısmadan oynamaya çalışır, bazıları da ise daha düşük çözünürlüklerde oynar ve memnundur. Bazıları ise en güçlü sistem benim olsun gibi bir mantık içerisinde olanlarda var. Kısaca sistemin hala günümüz için yeterli bir donanım, daha ne kadar gideceğine senin zevkin verecek. Tabii yeni çıkacak oyunların sistem gereksinimleri de bu nokta da önem arz ediyor.

Aynen öyle. Grafik takıntına göre ve oyunların sana verdiği hisse göre sistem ömrünü belirleyebilirsin. Bazı kullanıcılar en yüksek ayarlarda ayar kısmadan oynamaya çalışır, bazıları da ise daha düşük çözünürlüklerde oynar ve memnundur. Bazıları ise en güçlü sistem benim olsun gibi bir mantık içerisinde olanlarda var. Kısaca sistemin hala günümüz için yeterli bir donanım, daha ne kadar gideceğine senin zevkin verecek. Tabii yeni çıkacak oyunların sistem gereksinimleri de bu nokta da önem arz ediyor.
Gideceği kadar götüreceğim. Doların tavan yaptığı günümüz standartlarında zorunlu olmadıkça donanım ekipmanı satın almak akıl kârı değil. Herkese teşekkürler. Hem beğendim hem teşekkür ediyorum o sorun olmaz değil mi :) :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı