İ5 4670k, Z87-G43 ve GTX 760 sistemi aliyorum

Ben de AMD sistem toplamayı düşünüyordum fakat tanıdık bir PC'ci AMD'lerin genellikle sorun çıkardığını söyledi. Bana da İntel toplamamı önerdi. O yüzden bende Intel’e yöneldim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende amd sistem toplamayi dusunuyodum fakat tanidik bi pc ci amdlerin genellikle sorun cikardigini soyledi .Banada intel toplamami önerdi.O yuzden bende intele yoneldim.

Bakkal . . Her parça sıkıntı çıkarabilir , bende 3770K aldığımda arızalı çıktı 2 hafta uğraştım yenisi için.
Onlar milletin parasını çöpe attırmaya çalışan insanlar (3770K alıp 7790 ekran kartı babında İNTEL'e lafım yok )
Ama 3000 TL'ye kadar AMD çok iyi bir şekilde F/p oranı tutuyor.GTX770 almak var birde GTX760.

Siz düşünün.

Bende amd sistem toplamayi dusunuyodum fakat tanidik bi pc ci amdlerin genellikle sorun cikardigini soyledi .Banada intel toplamami önerdi.O yuzden bende intele yoneldim.

Bakkallara inanmayın :) AMD oyun sistemleri, F/P bazında Intel'den daha iyidir. Intel anakart ve işlemciye vereceğiniz fazladan parayı, AMD sistemde ekran kartına yatırırsınız.

Hocam oyun oynayacaksan ne bu Intel takıntısı ? İşlemciye vereceğin kullanmayacağın boş yere gidecek parayı ekran kartına koyuyoruz işte , AMD işlemcileri kötü diye bir laf sokmuşlar herkesin kafasına. Takır takır öttürüyor F/p'de Intel'i boş yorumlara kanıp hata yapmayın.

Al şu sistemi bak keyfine 2-3 Yıl ULTRAda oyun keyfi. Ne bu bakkallara olan sevdanız !

ASUS M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 ANAKART

XIGMATEK ASSASIN BLACK EDITION TAURO 80PLUS 700W MIDT ATX PENCERELİ BEYAZ KASA

GTX770 DirectCU II O.C GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı

GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1866MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM

AMD FX X6 6300 SOKET AM3+ 3,5GHZ 14MB CACHE 32NM İŞLEMCI

SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK

SAMSUNG 120 GB 840 EVO 540 / 410 SSD SATA 3.0

Bütçeyi biraz aştık 2687 TL tutuyor isterseniz , POWERCOLOR 7970 alabilirsiniz aşmayalım diyorsanız.

Hocam oyun oynayacaksan ne bu Intel takıntısı ? İşlemciye vereceğin kullanmayacağın boş yere gidecek parayı ekran kartına koyuyoruz işte , AMD işlemcileri kötü diye bir laf sokmuşlar herkesin kafasına. Takır takır öttürüyor F/p'de Intel'i boş yorumlara kanıp hata yapmayın.

Al şu sistemi bak keyfine 2-3 Yıl ULTRAda oyun keyfi. Ne bu bakkallara olan sevdanız !

ASUS M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 ANAKART

XIGMATEK ASSASIN BLACK EDITION TAURO 80PLUS 700W MIDT ATX PENCERELİ BEYAZ KASA

GTX770 DirectCU II O.C GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı

GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1866MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM

AMD FX X6 6300 SOKET AM3+ 3,5GHZ 14MB CACHE 32NM İŞLEMCI

SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK

SAMSUNG 120 GB 840 EVO 540 / 410 SSD SATA 3.0

Bütçeyi biraz aştık 2687 TL tutuyor isterseniz , POWERCOLOR 7970 alabilirsiniz aşmayalım diyorsanız.

Powercolor n fiyati asusa , zotaca gore neden daha uygun.

PowerColor gündemde çok adı sanı bilinmeyen bir şirket. ASUS gibi saçma sapan fiyatlar istemiyor kartlarına , ucuz olması sende kuşku uyandırmasın 2 yıl 6850 C/F kullandım kartlar hala bir sorunu yok.

Burak senin dedigin gibi amd ye karar verdim ve gittim vatana xigmatek assasian kasayi aldim ( Ama kasa fena ic hacmi olsun, saglamligi olsun sirkulasyonu olsun tasarimi olsun poweri olsun :D alacaklara tavsiye ederim ). FX6300 islemciyi aldim, gskill ramleri aldim, anakart modelleri neredeyse bitmisti. Haftaya gelecegini soyledi anakartlarin . Zaten yanimda pek para yoktu anakarti ekran kartini yi hddyi fani sonraya biraktim . 7970i almayi dusunuyorum. Asus mu power colormu alsam diye kararsiz. Kaldim fiyat farkini verip asus mu alsam ? Arada ki fiyat farkina deger bi performans farki var mi acaba yada powercoloru alip kalan paranin ustune koyup ssd mi alsam? bi tavsiye ver:D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı