i5 4670K ve Gtx760 Sistem Nasıldır?

max-fps

Kilopat
  • Asus Gryphon Z87 (460)
  • INTEL Core i5 4670K (648)
  • Cooler Master RC-K350 600W (256)
  • WD 3.5" 1TB Caviar Blue (162)
  • GSKILL 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz (249)
  • MSI GTX760 Twin Frozr (698)
  • Asus 21.5" VX229H IPS-LED (477)
  • COOLER MASTER HYPER 212 EVO (125)
  • PIONEER DVR-S21FXV 24X ± DOUBLE LAYER (5 DVD Hediye) (72)
  • LOGITECH G103 GAMING KEYBOARD - TR LAYOUT (57)

Evet arkadaşlar, sanırım yarın sistemi alacağım Vatan'dan. Daha çok online oyunlar oynuyorum. Wow, Dota 2, Guild wars 2 gibi, oynadığım oyunlar için yaklaşık 3200 TL mouse, klavye ve monitör dahil olacak kendim yaptım bir sistem.

- - - Güncellendi - - -

Tavsiyeleriniz de monitör sabit kalırsa iyi olur. IPS monitör film izlemek için. Burak Tüzün Bey öneri yapabilirse iyi olur aslında.

Son düzenleyen: Moderatör:
DVD ASUS olsun. Bende PİONERR kullanıyorum ama çok sesli. Asus yok diye almıştım. Monitör olarakta VATAN COMPUTER - ASUS - 24" VS248H GEN alabilirsin. Ben az önce kurulumunu yaptım çok güzel.https://www.technopat.net/forum/masaustu-bilgisayarlar/50619-asus-24-vs248h-satin-aldim.html Resimleri burda.
DVD önerin için sağol. Ben bilmiyordum Pıoneer'in ses yaptığını olmaza Asus alırım. Asus da aynı şekilde ses yapıyor olmasın?Bu arada monitörün buradan göründüğü kadarıyla güzel güle güle kullan, ama film izlemek için uygun mu, IPS monitör mü sizin aldığınız, sadece LED mı? Ben film izlemek de istiyorum o yüzden IPS monitör seçtim bir nevi...

- - - Güncellendi - - -

VATAN COMPUTER - ASUS - 24" VS248H GEN
Çocuklar benim evimde üç adet masaüstü pc var. Bu PC'lerden sadece birinde 24 inch monitör mevcut. Ben hepsi 24 inch olsun istedim ve Vatan Söğütözü mağzasından iki adet Asus VS248H monitörü aldım. Bir hafta sonra oğlum fark etti. Evde diğer monitörlerle birlikte testler yaptık. Bu her iki monitörde de aynı üretim hatası mevcut. Oyun oynarken belli renk ve tonlarda ghosting (gölgelenme) yapıyor. Ama bu hızdan kaynaklı değil ansal bir durum değil, ciddi bir gölge. Ayrıca masaüstü resimlerde de farenin imlecinin dolaşmasına bağlı olarak yine belli renk ve tonlarda dalgalanma yapıyor. Yani yoğun bir suya bir sopa sokarsınız ve karıştırırsanız nasıl bir görüntü ortaya çıkarsa öyle oluyor. Bu iki monitörü Söğütözü mağazasına geri götürdüm ve hataları anlattım. Sağ olsunlar gerekli ilgiyi gösterdiler ama anlattıklarıma pek inandıklarını sanmıyorum. Monitörlerden bir tanesini geri aldılar. Diğerinin kutusu hayli bozulduğu için servise yollamak istediler. Ben önce servise verdim, sonra geri aldım. Şimdi oğlum bu monitörü kullanıyor. Muhtemelen Asus firması bu hatayı biliyordur ve bu hatalı ürünleri ülkemize gömüyor gibi geliyor bana.

- - - Güncellendi - - -

Bir oyuncu bilgisayarında en önemli parça diğer bir terim ile bilgisayarın kalbi ekran kartıdır ve 3200TL bir sistem GTX760 gerçekten çok basit kalıyor en az GTX770 konulmalı o sisteme.
MSI Radeon R9 290 vs GeForce GTX 770

- - - Güncellendi - - -

GTX 770 daha mantıklı gibi score bakılırsa, Hem daha ucuz.

Dostum bu monitör 2 MS. Senin dediğin 5 MS lazım. Ama alırsan pişman olmazsın bence görüntüsü güzel. Ama almışken 2 MS al ayrıca 24 inç ekran çok güzel.

Ekranı 2 MS alsın bence. Aralarında fazla bir fiyat farkı yok ve daha büyük ekran.

Öncelikle kolay gelsin. Sisteminiz bütçenize göre "oyun" amaçlı kullanılacak ise biraz dengesiz olmuş diyebilirim. Anakart'a fazla para ayırmışsınız. Anakart olarak ASUS M5A97 R2.0 tercih edilerek, ekran kartı GTX770'e yükseltilirse daha yüksek performans alınabilir. Umarım iyi bir sistem toplarsınız. İyi günler.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı