i5 4670K, Zotac Nvidia GTX 760 reset sorunu

Yunus Kurt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 2 aydan uzun süredir pc nin reset atma sorunuyla uğraşıyorum ne yaptıysam ne denediysem sorunu çözemedim, en son olarak sorunun eve gelen elektriğin pc ye yetmediği sonucuna vardım, daha önceden pc yi servise yolladım anakart değişti vs. ama sorun hala devam ediyor, geçen vatana gittim dedim artık heralde power yetmiyor 750w yeni power aldım dedim bunu takmadan önce pc de kurulu far cry 3 oyunu var ben ne zaman o oyunu oynamaya çalışsam 2 dakka sonra reset atıyordu önce o oyunda deneyin dedim yapacakmı burda da diye bi bakın sonra yaparsa powerı takın sorun çözülecek ama ben pc yi geri almaya döndüğümde gördüm ki powerı takmamışlar, oyun 1 saattir açık bikaç bölüm de geçtim şimdiye kadar hiç reset olmadı dediler ben de kendim denedim oyunda bişey yok, aldım pc yi geldim eve açar açmaz girdim oyuna 2 dk sonra reset attı yine, vardığım sonuç şudur ki eve gelen voltaj yetmiyor heralde ama sadece oyunda da olmuyor bu reset olayı nette video izlerken falan da yapıyor bana bi akıl verin ne olur ne yapmalıyım artık bezdim bu durumdan, UPS alsam güçlü bişey elektrik voltajını düzenler mi, bizim mahalleye gelen voltaj düşükmüş dedi bana geçen konustuğum bir elektrikçi öncewden beri bu öyleymiş ama ne kadar elektrik çeker ki bir kasa da yetmiyor anlamış değilim yardımlarınızı bekliyorum kesin olarak bu sorunu nasıl çözebilirim bana bi akıl verin lütfen, sistemim ;
MSİ Z97 Gaming 3 Anakart
Zotac Nvidia GTX 760 AMP! Ekran Kartı
Corsair Vengeance (2x4GB) 1600Mhz Ram
İntel Core i5 4670K İşlemci
Corsair Carbide Serisi 200R MidT 550W kasa

• Hocam büyük ihtimal ısınma ile ilgili bir sorun yaşıyorsunuz.
  • Aida 64 ile sıcaklık değerlerini inceleyerek burada paylaşabilir misiniz?
  • Keşke bu konuyu ilk sorun yaşadığınız gün açsaydınız boş yere Güç kaynağı almanıza gerek kalmazdı.
  • Bu arada eski Güç kaynağınızı belirtir misiniz?

• Hocam büyük ihtimal ısınma ile ilgili bir sorun yaşıyorsunuz.
  • Aida 64 ile sıcaklık değerlerini inceleyerek burada paylaşabilir misiniz?
  • Keşke bu konuyu ilk sorun yaşadığınız gün açsaydınız boş yere Güç kaynağı almanıza gerek kalmazdı.
  • Bu arada eski Güç kaynağınızı belirtir misiniz?
Isınmadan olduğunu kesinlikle sanmıyorum yukarda da yazdığım gibi sistem boştayken bile yapıyor bunu, az önce falan da attı reset ve ben nette öylece geziniyordum bişey yaptığım yoktu pc de son 1 saat içinde 3 kez falan attı reset, realtemp programıyla sürekli takip ediyorum zaten sıcaklıkları ekran kartı o oyunda max 75 derece gördü işlemci de 68 falan oluyor en fazla, güç kaynağından kastınız powersa zaten powerı taktırmadım vazgeçtim geri verdim iade kuponu verdiler bana, sistemimde şuan Corsair VS550 power var

Biraz komik gelebilir ama reset problemi bendede vardı naptıysam düzeltemedim. Reset Switch'i çıkardım düzeldi meğer sorun tuştaymış. Hatta şuan Power tuşuda bozuk. 2 kabloyu birbirine değdirerek çalıştırıyorum bilgisayarı.

Biraz komik gelebilir ama reset problemi bendede vardı naptıysam düzeltemedim. Reset Switch'i çıkardım düzeldi meğer sorun tuştaymış. Hatta şuan Power tuşuda bozuk. 2 kabloyu birbirine değdirerek çalıştırıyorum bilgisayarı.

Öyle olsa vatana götürdüğümde orda neden yapmadı bu sorunu bana orda en son söylediklerine göre oyuna girdiğimde yapmasının sorunu o an daha çok elektrik çekiyor pc ve benim eve gelen voltaj yetersiz olduğundan yetmiyor ve resetliyor pc yi ben de artık öyle düşünüyorum ama bilemiyorum da tam olarak çok sinir bozucu bir durum :/

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı