i5 4670k'ya OC Genie ile Overclock Yapma

CoffinShaker

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kentucky
Merhaba Arkadaşlar , Başlıkta da belirttiğim gibi İşlemcime MSİ anakart'larda bulunan OC genie ile overclock yapmak istiyorum ama yapmadan önce takıldığım bir durum var ben oc genie ile yaptığım zaman işlemci overclock olduğu zaman işlemcinin ömründen ne kadar yemiş olurum bunu merak ediyorum.
İşlemcim : I5 4670K

Anakart nedir? Doğru yapılan bir O.C zararı olamaz diye düşünüyorum. Eğer olsaydı O.C kavramı olmazdı. Düzgün yapmak lazım ama.

O.C için iyi bir PSU + iyi bir soğutucu + biraz da tecrübe gerek. Ama O.C genie yapacağından hiç bilmesen bile bir şey olmaz. :)

O işlemci için overclock yapmak sana çok fazla bir artı getirmez. O yüzden bence şimdi sırası değil, boşuna zorlama işlemciyi. O işlemciye overclock edeceksen 5-6 sene daha beklemeni öneririm. O.C Genie hakkında pek bilgim yok ama sanırım anakart belirli bir seviyede overclock yapmana izin verecektir. Çok zararı olacağını sanmıyorum ama işlemci üzerinden daha fazla elektrik akımı geçeceği için azda olsa bir etki yapabilir fakat işlemciyi öldürmez tabiki. Daha üst seviyelere kendin elle yapabilirsen daha yüksek performans sağlayacaktır ama bence şu anda sırası değil O.C yapmak o işlemci için.

O işlemci için overclock yapmak sana çok fazla bir artı getirmez. O yüzden bence şimdi sırası değil, boşuna zorlama işlemciyi. O işlemciye overclock edeceksen 5-6 sene daha beklemeni öneririm. O.C Genie hakkında pek bilgim yok ama sanırım anakart belirli bir seviyede overclock yapmana izin verecektir. Çok zararı olacağını sanmıyorum ama işlemci üzerinden daha fazla elektrik akımı geçeceği için azda olsa bir etki yapabilir fakat işlemciyi öldürmez tabiki. Daha üst seviyelere kendin elle yapabilirsen daha yüksek performans sağlayacaktır ama bence şu anda sırası değil O.C yapmak o işlemci için.
5-6 Seneye bu işlemci benim elimden canlı kurtulamaz hocam ama madem dediğiniz gibi fazla bir şey kazandırmaz ozaman böyle kullanalım zaten performanstan yana hiç bir sıkıntım olmadı sadece merak ediyordum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı