i5 4690 sisteme ekran kartı önerisi

M.Sabanci

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Sistemim şu şekilde:
Anakart: ASUS Z97 k
İşlemci: i5 4690.
Ekran kartı: ASUS GTX 1050 Ti.
SSD: (sistem yüklü) 240 GB Kingston 450/500 yazma ve okuma sanırım.
Kingston NV2 2TB SSD var 1700/2000 yazma okuma lakin gerçek değerlerini alamıyorum.
RAM: 8 GB Kingston tek parça.
Ekran kartı darboğaz oluyor. Sizce bu sisteme kendi kategorisinde yani DDR3 de güncellememi yapayım yoksa hiç uğraşma idare et mi dersiniz?
Şu an yeni bir bilgisayar toplama şansım yok maalesef maddi imkanlardan ötürü mesela bir 8 GB RAM güçlendirmesi yapabilirim ve ekran kartını değiştirebilirim. Ama daha üstüne çıkamam önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Darboğazın ekran kartından olduğuna emin misin?

Yalnız işlemciyi değiştirdiğimizde üst seviyeye geçmemiz gerekecek onunla birlikte anakart ve ram'lar değilmi? Bir işlemci ise sorun değil 10 bine kadar olur.

Hayır 2.el ucuz sahibindenden bir sürü işlemci var mesela:

butce 10bin mi bu arada baska tavsiyelerde yapabilirim

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...intel-core-i7-4790-processor-1092192794/detay

işlemci en fazla bu seviyelere çıkabilir 1150 pin anakartınız var ise
Teşekkürler ilgilendiğiniz için şimdi anlamadığım olay darboğaz hesaplama sitesinde işlemcimi ve ekran kartımın darboğaz olup olmadığını sorguladığımda işlemciniz yüksek model ya ekran kartınızı yükseltin yada işlemciyi diyor arada %21 gibi bir darboğaz olduğunu beyan ediyor. Sizce bu hesaplama sistemine güvenebilirmiyiz? Birde ram 8 GB daha eklesemmi?

Teşekkürler ilgilendiğiniz için şimdi anlamadığım olay darboğaz hesaplama sitesinde işlemcimi ve ekran kartımın darboğaz olup olmadığını sorguladığımda işlemciniz yüksek model ya ekran kartınızı yükseltin yada işlemciyi diyor arada %21 gibi bir darboğaz olduğunu beyan ediyor. Sizce bu hesaplama sistemine güvenebilirmiyiz? Birde ram 8 GB daha eklesemmi?
Paran varsa ram ekleyebilirsin yeni bir konu aç bence ve ne istediğini anlat daha fazla kişi yardım eder

Yeni konular

Geri
Yukarı