i5 4690 Tabanlı Sistemle İlgili Görüşleriniz

GTX 970 Serisinde çok fazla model var, sizin tavsiyeniz hangisidir ?
evga ve MSI çok met ediliyor marka olarak, model olarakta hangisi daha f/p açısından iyidir ?
Aralarında performans farkı olduğu söylenemez. Hangisi daha çok hoşunuza gittiyse veya hangisi o an indirimdeyse onu alabilirsiniz. Ben GTX 960 alırken EVGA tercih ettim. Eğer GTX 970 alsaydım Gigabyte alırdım. Görünüşü çok hoşuma gidiyor ama karar sizin tabii ki. :) Zotac markaya gelirsek markanın Türkiye distrübütorü batmış durumda. AMD tarafında Sapphire neyse Nvidia tarafında Zotac öyledir.

O zaman bildiğimden şaşmayıp evga tercih edicem. Son olarak şuan i5 sistem kuruyor olsanız hangi modeli tercih ederdiniz ?
Ana kart-işlemci ve ekran kartı olarak.

Oyun için bir sistemse; H97 Gaming 3, i5 4690, GTX 970 tercih ederdim. İşlemciyi 4590 veya 4460 da yapabilirsiniz sıkıntı olmayacaktır. EVGA GTX 970'in 2 farklı modeli var haberiniz olsun :).

Oyun için bir sistemse; H97 Gaming 3, i5 4690, GTX 970 tercih ederdim. İşlemciyi 4590 veya 4460 da yapabilirsiniz sıkıntı olmayacaktır. EVGA GTX 970'in 2 farklı modeli var haberiniz olsun :).

Bu yüzden hangi model olduğunu merak ediyorum evga gtx970 hangisini tavsiye edersiniz :D

Zotac GTX970 AMP! Extreme Core Edition GDDR5 4GB 256Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

AMD tarafında sapphire en iyisi f/p olarak arkdadasa zotac için yaptığı övgülerden dolayı teşekkürü borç biliriz

zotac değilde evga düşünüyorum performans olarak bir kaç alt modelini kullanan arkadaşımın sürekli övmesinden dolayı.

Arkadaş zotac batmış falan derken sanırım eksi yönlü bir yorumdu bu benmi yanlış algıladım ?

SSC modelini alabilirsiniz. 350TL farka değeceğini sanmıyorum. Bütçeyi zorlamaya gerek yok. Gigabyte'ın G1 Gaming modelini de alabilirsiniz. Zotac konusunda dediklerim tabii ki olumsuz :D. Recep Abi'nin söylediğine göre Sapphire ve Zotac markalar en fazla şikayet aldığı markalarmış.

İlk 1300 TL olan modeli şuan sisteme ekledim, fiyat açısından 3000 TL oldu kasa psu hariç sistem :D
Herhangi maddi problem olmazsa bu sistemi toparlayacağım.
Yardımlar için teşekkür ediyorum.

Ekran kartında fiyat kısma yoluna gidersem GTX 960 düşünüyorum.
2 Gb 4 GB arasında büyük bir fark yaşar mıyım ? 200-250TL fiyat farkı mevcut son olarak bu konuda da fikrinizi alıp sizi rahat bırakayım artık kovulmadan önce :D

Araştırmasam önermezdim zotaci bence 970 de amp!extreme edition gerçektende en alınası kart tabi herkezin kendi fikri

İlk 1300 TL olan modeli şuan sisteme ekledim, fiyat açısından 3000 TL oldu kasa psu hariç sistem :D
Herhangi maddi problem olmazsa bu sistemi toparlayacağım.
Yardımlar için teşekkür ediyorum.

Ekran kartında fiyat kısma yoluna gidersem GTX 960 düşünüyorum.
2 Gb 4 GB arasında büyük bir fark yaşar mıyım ? 200-250TL fiyat farkı mevcut son olarak bu konuda da fikrinizi alıp sizi rahat bırakayım artık kovulmadan önce :D

Alabiliyorsan 4 gb öneririm daha ileriye dönük olur yada r9 380 4gb al daha ucuz ve performans olarak 960 dan az da olsa iyi

Teşekkür ediyorum yardımınız için size.
Şuan kasa ve PSU hariç sistemi bu şekilde kurguladım.
Ekran kartında küçülmeye gitmediğim taktirde (fiyat olarak) bu sistemi toparlayacağım.
Ekran kartını düşürmek zorunda kalırsam, evga GTX 960 alıcam artık 2veya4 gb 128mbit.

SON DURUM.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı