i5 4690 Tabanlı Sistemle İlgili Görüşleriniz

İlk 1300 TL olan modeli şuan sisteme ekledim, fiyat açısından 3000 TL oldu kasa psu hariç sistem :D
Herhangi maddi problem olmazsa bu sistemi toparlayacağım.
Yardımlar için teşekkür ediyorum.

Ekran kartında fiyat kısma yoluna gidersem GTX 960 düşünüyorum.
2 Gb 4 GB arasında büyük bir fark yaşar mıyım ? 200-250TL fiyat farkı mevcut son olarak bu konuda da fikrinizi alıp sizi rahat bırakayım artık kovulmadan önce :D
Eğer ekranınız Full HD ise 2GB yeterlidir. İleriye dönük olması ve bazı oyunların 2GB VRam den daha fazlasını istemesi gibi 2 etken var. 4GB almanız yararınıza olacaktır tabii ki. İstediğiniz soruları da sorabilirsiniz, bildiğim kadarıyla cevap vermeye çalışırım :D:D. Ayrıca arkadaşın dediği gibi R9 380 de alabilirsin. GTX 960'dan %10 daha performanslı bir kart. Fakat bana NVIDIA'nın sunduğu yazılım desteği, güncelleme sıklığı, düşük güç tüketimi bana 3-5 FPS'den daha önemli geliyor. Kendi kullanımınıza göre tercih edebilirsin. GTX 970 konusunda farklı bir siteden Gigabyte'ın G1 Gaming modelini alternatif olarak düşünebilirsin.

Kesinlikle NVIDIA istiyorum, yıllardır kullandığım marka bildiğim sistem ve driver modelinden şaşmak istemiyorum memnunum da çünkü.
Ekran kartı olaran GTX960 a düşüş yaşarım en fazla.
Peki Uchiha arkadaşımızın dediği gibi, ekran kartından kısmaktan sa maddi açıdan zora girersem nereden kısmam daha makul ? Yada hangisi mantıklı, ekran kartını gtx960 a çekmekmi, başka yerlerden düşürmekmi.

Eğer ekranınız Full HD ise 2GB yeterlidir. İleriye dönük olması ve bazı oyunların 2GB VRam den daha fazlasını istemesi gibi 2 etken var. 4GB almanız yararınıza olacaktır tabii ki. İstediğiniz soruları da sorabilirsiniz, bildiğim kadarıyla cevap vermeye çalışırım :D:D. Ayrıca arkadaşın dediği gibi R9 380 de alabilirsin. GTX 960'dan %10 daha performanslı bir kart. Fakat bana NVIDIA'nın sunduğu yazılım desteği, güncelleme sıklığı, düşük güç tüketimi bana 3-5 FPS'den daha önemli geliyor. Kendi kullanımınıza göre tercih edebilirsin. GTX 970 konusunda farklı bir siteden Gigabyte'ın G1 Gaming modelini alternatif olarak düşünebilirsin.

Arkdaşın dediği gibi gigabyte g1 de düşünebilirsin başka siteden mesela

Gigabyte Nvidia GeForce GTX 970 4GB 256Bit GDDR5 (DX12) Fiyatı

Amd nin yazlım konusunda sıkıntılı olduğu doğru arkadaşın dediği gibi ama daha ucuza %10 performans veriyor bide yazılım gelirse o%10 ne kadar artıcak onu düşünmek gerekli iyi forumlar.

Kesinlikle NVIDIA istiyorum, yıllardır kullandığım marka bildiğim sistem ve driver modelinden şaşmak istemiyorum memnunum da çünkü.
Peki Uchiha arkadaşımızın dediği gibi, ekran kartından kısmaktan sa maddi açıdan zora girersem nereden kısmam daha makul ? Yada hangisi mantıklı, ekran kartını gtx960 a çekmekmi, başka yerlerden düşürmekmi.

MSI H81M PRO-VD Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz USB 3.0 DVI&VGA Anakart - Vatan Bilgisayar

Bu anakart 4460 için gayet yeterli bence oc yapılmıcak sonucta

En mantıklısı i5 4460 alıp, SSD 120GB alınıp, anakartın modelini düşürmektir. Sonuçta bir üst model anakartla daha çok FPS almıyorsunuz.
Bu arada bahsettiğim model buydu. Gigabyte Nvidia GeForce GTX 970 4GB 256Bit GDDR5 (DX12) Fiyatı

Evga'dan daha pahalı bir kart, aynı fiyata evga alabiliyorken şaşmak istemem markasından.

SON DURUM.jpg

Sistemi bu şekilde kurdum, ana kartı daha ne kadar kısabilirim diye düşünüyorum şuan

Herhangi bir yerden kısmaktansa o zaman ssd yi kaldırıp ekran kartını kaliteli alabilirim.
Belirli süre sonra ssd alınabilir tekrardan.
İkinizede gecenin bu saatinde uğraşlarınızdan ötürü teşekkür ederim :D

Sistemim hazır yakın zamanda dolara zam gelmesin diye dua etmeye başlayayım sistemi alana kadar.

Böyle devam ederse yakında H81M-P33 anakarta GTX 980 koyacaklar. Anakart modelinden düşülmeli derken bu kadar düşmekte ne kadar doğru olur bilemedim açıkçası. Bütçe sıkıntı olursa dediğiniz gibi SSD'yi sonradan da alabilirsiniz. Sistemi almadan son kez belirtirsen de sevinirim. Rica ederim :D.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı