İ5 4690 ve Asus GTX 770 tabanlı sistem toplama

AMD ekran kartı alınca bir sorun yaşanmadığını anlatıp kazık yemekten kurtarmalıyız.

2500 TL bütçen var ise neden Intel alıp ekran kartını dşük alıyorsun ki. AMD topla ve R9 290 ekran kartı koy.

Kesinlike atık uzun vade de GB değerine de önem verilmeli.
Fx 8320'li bir sistemde R9 290x'te alınabiliyor fakat önermeyi denemek bile istemiyorum. Bir sürü fanboy doluşup; o bütçeye AMD mi alınır diyecek ve kötülemeye başlayacak. Gerçekten artık çekemiyorum.

Umut, 2500 tl'ye amd gitmez, alınmaz. Hatta artık ben fx 6300 yerine i3 4160 ve H97M-E - ASUS anakart öneriyorum ki, ilerde broadwell çıkınca yeni nesil i5'e terfi edebilsin. Crystal sound 2, broadwell, altın kaplama usb portları, kolay o.c ve en önemlisi m.2 sata destekli bir anakart varken amd bu saatten sonra alınmaz. Am3+ platformu öldü artık. Ama R9 290 konusunda haklısın ki zaten bütçesi R9 290'a yetiyor. Sadece arkadaş ''Nvidia'cı''..

GTx 780 ile kafa kafaya hatta 3-4 FPS daha fazla veren bir ekran kartı almak varken GTX 780'den bile 15-20 FPS düşük veren bir ekran kartı almak arkadaşın kendi tercihi.

Fx 8320 oyun oynamak için bana çok yeterli gelen bir işlemci. Oyun oynamak için İntel işlemcilere para dökmenin gereksiz oldğunu düşünüyorum.

2 sene sonra iki soketde işlevini yitirecek onun için amd topla keyfine bak, broadwell kafanı karıştırmasın oyuna etkisi fazla olmayacak oldugu zamanda yeni soketler ucuzlamış olacak, bide oyun sektörü 2 sene boyunca konsolla aynı kalite de gitmeye özen gösterecekler.

Shovery seni hep görüyorum Nvidia ekran kartı önerenlere hep fanboy diyorsun hep AMD ekran kartlarını övüyorsun açıkçası ben sana hiç "AMD fanboyu" diyeni görmedim ama senin AMD fanboyu olduğunu düşünmeye başladım yanlış anlama sadece bir düşünce yanlışsam affola.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı