i5 4690 ve R9 380 ile PUBG oynayabilir miyim?

Utezeru

Centipat
Arkadaşlar sistemim aşağıdaki gibidir, PUBG Steam oynayabilir miyim? Ve hangi ayarlarda oynayabilirim? Sistemim yeterli mi? Yardımcı olur musunuz?

Sistemim:
  • İslemci: Intel Core i5 4690 soket 1150 3.5GHz 6MB önbellek 22NM.
  • Anakart: MSI Z97 GAMING 3
  • Ekran kartı: MSI R9 380 Gaming 4 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 ekran kartı
  • RAM: 8 GB Corsair Vengeance
  • SSD: 250 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Orta ayarlarda rahat oynarsın ama rami yükseltmeni öneriyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartını tanımıyorum ama işlemci pubg için pek ideal değil 6. nesil tercih edebilirsin zaten steamda sistem gereksinimleri yazıyor
İşlemci İ5 4. nesil. Anakart, işlemci değişteğini araştırmanızı tavsiye ederim. 6. nesil için MOBO + RAM + CPU masrafa gereksiz olacaktır. Ekran kartı hala güçlü sayılabilecek ekran kartlarından.

Yüksek ayarlarda oynarsın sadece 8 RAM yetersiz olduğu için kaplamalar geç yüklenecek ve yüklenirken anlık donmalara sebep olacak. Bu donmaları da en aza indirmek için en üst orta ve alttaki ayarları yüksek diğerlerini de çok düşük yapman gerek. Tabi 4 yada 8 RAM alırsan kesin çözüm olur.

Yüksek ayarlarda oynarsın sadece 8 RAM yetersiz olduğu için kaplamalar geç yüklenecek ve yüklenirken anlık donmalara sebep olacak. Bu donmaları da en aza indirmek için en üst orta ve alttaki ayarları yüksek diğerlerini de çok düşük yapman gerek. Tabi 4 yada 8 RAM alırsan kesin çözüm olur.

Anladım ram takviyesi yapacağız o zaman dostum bilgi sahibiysen ddr3 mü ram uyar anakarta peki?

Evet rahatlıkla oynarsınız kartınız RX570 seviyesinde diye hatırlıyorum. High ayarlarda 60FPS üstünde oynarsınız. Sisteme ilerde Ryzen 5 3600 işlemci , anakart ve 3000mhz ram alın. Bilgisayarı bir süre daha R9 380 ile kullanın sonra onu satıp 5700XT'ye geçersiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı