I5 4690k - GTX 960 4G Oyun performansı

RisingSun123

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle merhaba yakın zamanda sistem toplamayı dusunuyorum bilgisayarım yeni nesile çok eski kaldı.

Almak istedigim parcalar

-i5 4690k 3.5 Ghz
-MSI Z97 Gaming 3
-MSI GTX 960 4G
-G skıll ripjaws (2x4) 8GB 1600 mhz

Kasa, sogutucu, hdd, PSU belli. Sogutucum Cooler Master Hyper T4. Kasa Zalman Z3 Plus.

Sistemim bu sekilde olacak OC potansiyelli islemci ve anakart aldıgım icin kesinlikle OC yapıcam.

Butcemin yettigi kadar anca bu kadarını yapabildim. GTA V, FAR CRY4 gibi oyunlari rahat oynayabilir miyim? Ya da sisteme sizinde tavsiyeleriniz olursa onlara da acıgım. Ben ancak bu kadar yapabildim. Iyi mi kotu mu bilmiyorum, bilgilendirirseniz sevinirim. Simdiden tesekkurler.

Ekran kartını daha yüksek seçip i5 4590 alman daha iyi. İleride ekran kartını yükseltmen gerektiğinde işlemcinin yetmeyeceğini düşünüyorsan o gün zaten yeni işlemci almanın vakti gelmiştir zaten ;) Anakartı da H97 Gaming 3 tarzı bir anakart yapıp ekran kartına önem vermeni tavsiye ediyorum.

Islemciye O.C yapacigim icin Z97 anakartini sectim. H97 anakartlarda maalesef sonunda K ibareli islemcilere O.C yapilamiyor diye biliyorum. Ekran kartina gelirsek butceme gore en iyisi sanirim yada ben oyle dusunuyorum daha fazlasini dusunursem butcemi cok asacagi icin o olaylara girmedim. Yinede tavsiyeni goz onunde bulundurucam

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı