i5 4690K işlemciye ekran kartı tavsiyesi

dallyfishek

Centipat
Selamlar. Yaklaşık 5-6 yıl önce topladığım bilgisayarımın ekran kartını değiştirmek istiyorum. İşlemci boğma muhabbeti diye bir şey duydum. i5 4690K işlemcim var. 8 GB VRAM olan bir ekran kartı taksam işlemci zorlanır mı? Şu anki ekran kartım R9 270. Ve son olarak anakart DDR3 olmasıyla ekran kartının DDR5 olması arasında uyumsuzluk oluşturur mu? Anakart model: MSI Z97 PC Mate DDR3 3000 MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart ile ilgili, DDR3 ve DDR5 farkı ile ilgili bir sorun olmaz hangi kartı takarsan tak destekler. İşlemcin iyi bir işlemci kolay kolay darboğaz olmaz GTX 1660S iyi olabilir. Öncesinde ne kadar paran var ve oynayacağın çözünürlük nedir bunları söylemen daha iyi olur.

Selamlar. Yaklaşık 5-6 yıl önce topladığım bilgisayarımın ekran kartını değiştirmek istiyorum. İşlemci boğma muhabbeti diye bir şey duydum. i5 4690K işlemcim var. 8 GB VRAM olan bir ekran kartı taksam işlemci zorlanır mı? Şu anki ekran kartım R9 270. Ve son olarak anakart DDR3 olmasıyla ekran kartının DDR5 olması arasında uyumsuzluk oluşturur mu? Anakart model: MSI Z97 PC Mate DDR3 3000 MHz.
rx 580 veya 570 2.el kelepir bir şey denk getirirseniz canavar gibi çalışır ve bir de o.c yaparsabız çok daha rahat çalışır

DDR3 Ram kullanman ekran kartı açısından sıkıntı çıkarmaz. RTX 2060 diyeceğim size ama pek mantıklı göremedim. Kullanan varsa bu kombinasyonu bilgi verebilir sana. Mümkünse 2060'tan şaşma. Ama daha hesaplı olan GTX 1660 veya 1660 Ti kartlarına yönelmen hem daha mantıklı olur hem de seni memnun edebilir.

Anakart ile ilgili, DDR3 ve DDR5 farkı ile ilgili bir sorun olmaz hangi kartı takarsan tak destekler. İşlemcin iyi bir işlemci kolay kolay darboğaz olmaz RTX 2060S iyi olabilir. Öncesinde ne kadar paran var ve oynayacağın çözünürlük nedir bunları söylemen daha iyi olur.
4.2 GHZ üstü OC yapması gerek o kart için.

Anakart ile ilgili, DDR3 ve DDR5 farkı ile ilgili bir sorun olmaz hangi kartı takarsan tak destekler. İşlemcin iyi bir işlemci kolay kolay darboğaz olmaz RTX 2060S iyi olabilir. Öncesinde ne kadar paran var ve oynayacağın çözünürlük nedir bunları söylemen daha iyi olur.
4690K'nın gerçekten 2060S gibi bi kartı rahat rahat besleyeceğini düşünüyorsunuz yani ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı