i5 4690K / Msi Gtx 970 Sistem Alındı

Sistem çok güzel olmuş. Ben kasayı çok beğendim. Senin yerinde olsam su soğutma yerine Hyper 212 Evo takardım, zira Seidon 120V'lerin çok ses çıkardığından yakınıyor bir çok kişi. Ama kasanın içi de en az dışarısı kadar derli toplu olmuş, güle güle kullan. Mavi ışıklandırma çok yakışır bu sisteme.
İyi dilekleriniz için teşekkürler... Kasa konusunda gerçekten iyi bir seçim yapmış olmanın mutluluğu içindeyim. Aslında su soğutma için "Corsair" markasına ait bir ürün almak istedim ama sistem bütçemi biraz zorlayınca şimdilik "Seidon" ile idare etmek zorunda kaldım. Ses konusunda haklısınız , ben de o konudan şikayetçiyim ama şimdilik idare etmek zorundayım. Hava soğutmayı tercih etmememin sebebi , su soğutmanın görüntüsü ve az yer kaplaması idi ama marka seçimi yanlış oldu ne yazık ki. Kasanın kablo yönetimindeki yapısı ve modüler güç kaynağı ile içerisi ve kasanın görünmeyen arka kısmı gayet düzenli ve güzel görünüyor. Işıklandırma için ; HUE - NZXT bu ürünün siparişini verdim. Kısmetse kısa süre içerisinde elimde olacak.

@Onsahurin, konu kapanmış gibi duyor ama sormak istedim. Seidon 120V'den gerçekten normalin üzerinde, rahtsız edici bir ses geliyor mu?
Rahatsız edici ses fandan çok pompadan geliyor. Bana göre normalin üzerinde ama belki sizin için rahatsız edici olmayabilir de. Şimdi seçme şansım olsa , soğutmasının yanında görüntüsü de güzel bir hava soğutma tercih ederdim. Tabi bu ses benim aldığım ürün için de geçerli olabilir. Forumda başka kullanan ve memnun olan arkadaşlar da var. Biraz da şans işi sanırım...

Seidon 120V fan sorunu kolay cozulur fakat o pompadan gelen ses sac bas yoldurur. Seciminiz dogru fakat giris seviyesi bir sivi sogutma icin performans ve kalite yetersiz.

Seidon 120V alacaginiza Cooler Master TPC-612 alin dostlar.

• Hocam sistem harika hiçbir detaydan kısılmamış mavi ekransız günlerde kullanmanız dileği ile. :)
  • Bir kaç sorum olacak, Cx 750 ve 120V ses konusunda sıkıntı yaratıyor mu?

• Hocam sistem harika hiçbir detaydan kısılmamış mavi ekransız günlerde kullanmanız dileği ile. :)
  • Bir kaç sorum olacak, Cx 750 ve 120V ses konusunda sıkıntı yaratıyor mu?
Güç kaynağında şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım ve ses yok denecek kadar az ama Seidon konusunda ne yazık ki aynı şeyi söylemek mümkün değil. Pompa sesi konusunda sıkıntı var ama performans açısından iyi bir soğutucu. Özellikle benim gibi sessiz bir sistem isteyenler için ne yazık ki hayal kırıklığı.

Desene Cooler Master cm 693 + seidon 120v ikilisi hayal oldu :(
Bu konuda değişik yorumlar var. Gayet memnun olanlar hatta hiç ses olmadığını iddia edenler mevcut. Yine de iki ürünü paket olarak satan bir mağazadan alacaksanız Seidon'u satıp yerine daha iyi ve sessiz bir hava soğutma almanızı tavsiye ederim...

Şu an vatanda sepete ekliyodum alıcaklarımı. Topladığım ürünlerde bir tek kasa-güç kaynağı farklı :D

Kasayı air seçmenin nedeni nedir? İlk defa görüyorum böyle bir kasa.

@InstaFall Kasayı bir tavsiye üzerine araştırıp , kullanan birkaç arkadaş ile iletişime geçip daha sonra da açık şeklini gördükten sonra almaya karar verdim. Özellikle şekli , ikiye bölünmüş iç tasarımı ve donanımları yerleştirdikten sonraki sade görünüşü için aldım. Ben çok memnun kaldım. Özellikle ilerisi için modifiye açısından da güzel bir kasa. Işıklandırma ile de ayrı bir havası oluyor :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı