i5 4690K OC Isınma Sorunu

İşlemci fanın tozlanmıştır onu bir sil ve işlemcinin üzerindeki termal macunun kalıntılarını sil işe yarayacaktır.

@1Game1Gamer dediklerini yaptım saten kasanın içinde en ufak bir toz tanesi bile yok..ilk deneyimim de değil daha once defalarca termal macun uygulaması yaptım.
Benim sıkıntım sadece oc genie actıgımda prime95 testinde yüksek sıcaklıklara ulaşıyor onun dısında saatlerce yük altında kalmasına ragmen 50 dereceyi geçmiyor..
Çok da öenmli değil prime95 aslına bakarsanız dedğimi gibi vazgeçmiş bulunmaktayım sürekli sök tak bir yere varamıyorum malesef..?

@1Game1Gamer dediklerini yaptım saten kasanın içinde en ufak bir toz tanesi bile yok..ilk deneyimim de değil daha once defalarca termal macun uygulaması yaptım.
Benim sıkıntım sadece oc genie actıgımda prime95 testinde yüksek sıcaklıklara ulaşıyor onun dısında saatlerce yük altında kalmasına ragmen 50 dereceyi geçmiyor..
Çok da öenmli değil prime95 aslına bakarsanız dedğimi gibi vazgeçmiş bulunmaktayım sürekli sök tak bir yere varamıyorum malesef..?
Belki işlemci fanın tam hızında dönmüyor , bios güncelle , hatta arkadaşımda oldu bilgisayarın her bileşenini çıkartıp geri taktık oldu. :)

Öncelikle yeni nesil işlemciler için prime 95 yerine başka stress testler kullanmanı tavsiye ederim. Venom Voodoo kullandım cüssesinden beklediğin performansı vermiyor ama bu aldığın sonuç da çok normal değil. Soğutucunun vidalarını çapraz şekilde az az sıkarak monte ettiysen soğutucunun oturmaması gibi bir şey olacağını düşünmüyorum ama "bir yere kadar sıkılabiliyor" diye bir cümle kurduğundan sonuna kadar sıkmanın anakartı ve işlemci soketini bükebileceği ve soğutucunun tabanının işlemci yüzeyine tam olarak oturması gerektiği gibi oturmasını engelleyebileceği görüşündeyim. Termal macunu değişirken de soğutucunun altında kalan bakır borunun kenarlarındaki boşlukları da iyice temizlemeni tavsiye ederim çünkü o kısımlar oldukça fazla miktarda eski macun barındırabiliyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı