İ5 4690k Overclock

Onur Bey

Hectopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar ben yeni aldığım sistemi overclock etmek istiyorum. Overclock ile ilgili bilgim var daha önce Pentium G3258 o.c yapmıştım. Ama İ5 4690k hiç o.c yapmadım. İstediğim şey 4.5 ghz'ye çıkarmak. Yani 4.4 de olabilir. Ama lütfen voltajları teker teker deneyin filan demeyin. Eğer dediğim frekansta o.c yapan varsa mesaj yazsın lütfen. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

İşlemcim: İntel Core i5 4690k
Anakart: Msi Z97 Gaming 5
İşlemci Soğutucu: Cooler Master Seidon 120v

Yanlış Bilgilendirme
İ5 4690K'yı OC etme bence. Güvenilir bir adamın videosunda OC edilmiş ve edilmemiş işlemciyi oyun benchmark'ına sokuyor. Durum daha çok oc edilmemişin lehine. OC olunca oyunlarda daha az FPS alıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ5 4690K'yı OC etme bence. Güvenilir bir adamın videosunda OC edilmiş ve edilmemiş işlemciyi oyun benchmark'ına sokuyor. Durum daha çok oc edilmemişin lehine. OC olunca oyunlarda daha az FPS alıyor..
Voltajı ve frekansı uyumlu bir şekilde verirse O.C çok işe yarar.

Son düzenleyen: Moderatör:
@4PieD Hocam benim anakartın üzerinde buton yok dediğin özellik gaming 7 de vardı. Ama biostan O.c genie ye bastığımda 3.9 ghz'ye çıkıyor fakat ben 4.5 ghz istiyorum.

Arkadaşlar konu günceldir.

Konuyla ne kadar alakası var bilmem ama ben 4790k'yı 4,8Ghz de stabil olarak çalıştırıyorum. 7/24 kullanımda bir sorun çıkartmıyor. İmzamdaki sistem ile. Prime 95 testinde sıcaklıklar 74-75 dereceyi geçmedi. Voltaj olarak da 1,35V verdim sanırım. Belki daha da ince ayar yapılabilir. Gerçi Bios 1,32V falan gösteriyor. Cpu-Z de 1,35 görünüyor:kararsız:

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı