i5 4690K RX 570 bilgisayar aniden kapanıyor

eriador34

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, hepinize iyi günler dilerim. Bilgisayarımda bir problem var ama Power Supply'den olduğunu düşündüğüm bir problem sizinle de danışmak istedim. Bilgisayarımdaki özellikler i5 4690K RX 570 ekran kartım var. 400W PSU kullanmaktayım ama bu son 3 gün içerisinde bilgisayarım boşta veya oyunda olsa bile elektrik gider gibi kapanıyor ve sonrasında yeniden başlıyor. 5-10 dakika içerisinde gene kapanıyor. Düşüncem PSU'nun verimliliği azaldı ve yetmiyor. Şu anda elimde başka bir PSU var arızalı Cougar'ın 700W PSU'suna sahibim. Onu yaptırıp onu kullanacağım. Sizce nasıl olur ve sorunum PSU mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
E yani 400 watt yetmeyebilir RX 570 güçlü bir ekran kartı sayılır sistemin gücü yetmiyor sanırım yani Power besleyemiyor internetten araştır biraz anlarsın sorunu.

RX 570'e minimum 450W lazım. Onun dışında işlemci veya ekran kartından birisi fazla ısınıyor olabilir.

Hocam ekran kartını çıkardım sistemi öyle kullanmaya başladım kapanma sorunu ortadan kalktı muhtemelen Power Supply artık yetmiyor yenisini alana kadar idare edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı