i5 4690K Sistem Yükseltme

ARDOWA

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Arkadaşlar sizce 2-3 sene içerisinde yükseltme yapmak istediğim sisteme kasa-güç kaynağı ve işlemci-anakart olarak hangilerini tercih etmeliyim ve neden ? Ekran kartı olarak ilk etapta GTX960 düşünüyorum. Gelelim "neden" sorusunun cevabını verecek sorulara;

1-Z97+4690K'ya verilecek fazla fiyat sistemi diğer ikiliden ne kadar daha uzun süre bu iki parçaya yükseltme yapmadan kullanmamı sağlar ? Parçalara iyi bakıldığını varsayarak konuşuyoruz tabi ki, bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur sonuçta.

2-Kasa ve güç kaynağı konusuna gelince, iki kasanın da havalandırma performansını bilmiyorum, bilen, kullanmış olan arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim. Dediğim gibi GTX960 almayı düşünüyorum ekran kartı olarak, resimdeki güç kaynakları yeterli gelir mi 960'a ?

3-Bir de bir arkadaş kasa+psu alınırsa (fotoğraftaki modeller için konuşmuştu) 12v kanalından daha çok güç alınabileceğini söylemişti. Doğruluk payı nedir ?

4-Güç kaynaklarının verdikleri "gerçek" güç miktarını nereden öğrenebilirim ?

Bu ikililerin dışında eğer başka önerileriniz olursa onları da dinlemek isterim. Şimdiden teşekkürler :)

Başlığı "Hangi İkili ?" olarak değiştirebilir mi bir moderatör acaba ? Başlığı değiştirebileceğim bir yer bulamadım da :(

Dosya Ekleri

• 4590h97.png
    4590h97.png
    11,9 KB · Görüntüleme: 338
  • 4690kz97.png
    4690kz97.png
    13,5 KB · Görüntüleme: 355
  • kasa+psu.png
    kasa+psu.png
    9,4 KB · Görüntüleme: 357
  • psulukasa.png
    psulukasa.png
    6,9 KB · Görüntüleme: 516
Z97 OC yapmayacaksan gereksiz. i5 ve H97 en iyi tercih olur. Güç kaynağı olarak Zalman'da LX olanlar daha iyi diye biliyorum.

Teşekkür ederim bilgiler için. Birinci sorumun cevabını almış oldum böylece kaldı 3 soru :)

2-Kasa ve güç kaynağı konusuna gelince, iki kasanın da havalandırma performansını bilmiyorum, bilen, kullanmış olan arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim. Dediğim gibi GTX960 almayı düşünüyorum ekran kartı olarak, resimdeki güç kaynakları yeterli gelir mi 960'a ?

3-Bir de bir arkadaş kasa+psu alınırsa (fotoğraftaki modeller için konuşmuştu) 12v kanalından daha çok güç alınabileceğini söylemişti. Doğruluk payı nedir ?

4-Güç kaynaklarının verdikleri "gerçek" güç miktarını nereden öğrenebilirim ?

Zalman Z3 Plus ya da GTX960 kullanıp yorum yapabilecek yok mu arkadaşlar aranızda hiç ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı