i5 4690K Sisteme Anakart Seçimi

Hangi anakart?

• ASUS Z97-A

Oy: 0 0,0%
  • MSI Z97 GAMING 5

Oy: 13 76,5%
  • GIGABYTE Z97X-Gaming 5

Oy: 4 23,5%

• Oy verenlerin toplamı
    17

fazlu

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sistem toplamayı düşünüyorum ama ana kart olarak 3 tane seçeneğin arasında kaldım.

Toplayacağım Sistem:
-Intel Core i5 4690K Soket 1150 3.5GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci
-MSI GTX970 GAMING GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran KartıCORSAIR
-CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA
-GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ra
-WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk

Ve arasında kaldğım ana kartlar:
-ASUS Z97-A Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart
-MSI Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) DVI&DP Anakart
-GIGABYTE Z97X-Gaming 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C) HDMI&DVI Anakart

Sizce hangi anakartı almalıyım ve sizce değiştirmem gereken bir parça var mı sistemde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sistemimden gayet memnunum. Technopat sayesinde güzel bir sistem topladım ve gayet iyi performans alıyorum. Senin sisteminde gayet iyi yeni oyunlarda iyi performans alırsın.

Bütçen nedir bilmiyorum ama artık SSD olmayan yeni bir sistem toplamak pek mantıklı değil. Parçalara verdiğin paranın hakkını almak istiyorsan iyi bir SSD eklemelisin sisteme. Birde K ibareli işlemciler overclock yapılabiliyor. Eğer overclock yapmayı düşünmüyorsan sadece 4690 olan modeli alabilirsin. Böylece SSD için yarı parasını çıkartmış olursun :) Overclock yapacaksan da stok fan işini görmeyecektir. Harici bir performans fan ya da sıvı soğutma almanı öneririm. Tabi bütçeni bildirirsen daha da iyi bir sistem toplanabilir ihtiyaçların doğtultusunda.

Bütçen nedir bilmiyorum ama artık SSD olmayan yeni bir sistem toplamak pek mantıklı değil. Parçalara verdiğin paranın hakkını almak istiyorsan iyi bir SSD eklemelisin sisteme. Birde K ibareli işlemciler overclock yapılabiliyor. Eğer overclock yapmayı düşünmüyorsan sadece 4690 olan modeli alabilirsin. Böylece SSD için yarı parasını çıkartmış olursun :) Overclock yapacaksan da stok fan işini görmeyecektir. Harici bir performans fan ya da sıvı soğutma almanı öneririm. Tabi bütçeni bildirirsen daha da iyi bir sistem toplanabilir ihtiyaçların doğtultusunda.

şuan elimde zaten 250GB SSD mevcut o konuda sıkıntı yok :) overclock işinide başlarda yapmayı düşünmüyorum belli bi zaman geçtikten sonra sıvı soğutma felanda alıp yapmayı düşünüyorum bu sistemi uzun süre kullanmam gerekicek çünki o yüzden K ibareli bir işlemci seçtim. Tabi ki sizin sistem tavsiyeniz varsa duymak isterim :). Bütçem maximum 4000 TL. Max dediğim 4200 e kadar olabilir ama üzeri imkansız :) Tabi şunuda belirtmek isterim fiyata monitör de dahil.

Aşağıdaki sistem idealdir. Parçaları zaten güzel toplamışsın. 4200e bu sistem çok iyi bence.

HDD, RAM, kasa ve anakartta değişiklik yaptım sadece. Overclock ilerde düşünüyorum dediğin için stok fan şu anda ihtiyacını karşılayacaktır. Ama almışken hepsini alayım dersen de anakart, HDD ve kasayı kendi listendekini seçerek artan para ile bunu alarak işlemcini soğutma konusunu hiç kafana takmazsın. Soğutucunun markası seni yanıltmasın. Test sonuçları ve kullandığı malzeme bakımından sınıfında bu fiyata bu kaliteyi bulamazsın.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Ara Toplam3.597,80 TL
Toplam KDV647,60 TL
Sepet Toplam Fiyatı4.245,40 TL
[TBODY] [/TBODY]

Adsız.png

HDD ekle. SSD gereksiz varsa elinde kullan tabi. K işlemciye yönelmeyi anlamıyorum. K için para, Z için para, soğutucu için para. Zevk meselesi tabi ki. İşlemci pek ısınmaz kasa düzeni ve konumu iyiyse, işlemci soğutucusunu çıkarabilirsin istersin. Kasa ve PSU birleşik satılanlar var biraz daha para ayırabilirsin.

Monitör = Asus 23.6" Vn247H Geniş Ekran Led Monitör - Vatan Bilgisayar

Hangi monitörü alırsan al aldığın yerde kontrol et. Ölü piksel, ışık sızması olabiliyor. Hayırlı olsun şimdiden.

Aşağıdaki sistem idealdir. Parçaları zaten güzel toplamışsın. 4200e bu sistem çok iyi bence.

HDD, RAM, kasa ve anakartta değişiklik yaptım sadece. Overclock ilerde düşünüyorum dediğin için stok fan şu anda ihtiyacını karşılayacaktır. Ama almışken hepsini alayım dersen de anakart, HDD ve kasayı kendi listendekini seçerek artan para ile bunu alarak işlemcini soğutma konusunu hiç kafana takmazsın. Soğutucunun markası seni yanıltmasın. Test sonuçları ve kullandığı malzeme bakımından sınıfında bu fiyata bu kaliteyi bulamazsın.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Ara Toplam3.597,80 TL
Toplam KDV647,60 TL
Sepet Toplam Fiyatı4.245,40 TL
[TBODY] [/TBODY]

Biraz geç cevap verdiğim için özür dilerim girmeye pek fırsatım olmadı. Tavsiye için teşekkür ederim gönderdiğiniz sistem açıkcası aklıma yattı ama ekran kartı olarak bi kaç kişi r9 390 almamı önerdi gtx 970 le neredeyse aynı performansı veriyormuş fakat 8 GB olması gelecek yıllarda öne çıkarıcakmış. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı