i5 4690K Sisteme Ekran Kartı Tavsiyesi

Amazon'dan alacaksanız iyi bir araştırma yapmalısınız. O şu üstte verdiğim konuya baktınız mı? Detaylı bilgi verilmiş. Ben de kendime toplamaya çalıştığım sistemi Amazondan parça parça almayı düşünüyorum. Bu gün küçük bir araştırma yaptım ve şu sistemi topladım:
İşlemci: Webdenal.com
i5 6600K - 854 tl (Amazonda daha pahalı 915 lira)

Anakart: Amazon
Gigabyte Z170X Gaming 3 - 150$ = 437 tl (Türkiyede 550-680 lira)

RAM: Hepsiburada.com
Kingston 2666 MHz CL13 DDR4 - 287 tl (Amazonda yok)

Kasa: Amazon
TT Core V31 PSU Yok - 58$ = 170 tl (Türkiyede; PSU fiyatı çıkarılınca 240-260 lira)

PSU: Amazon
EVGA SuperNOVA 850 G2 GOLD Modular - 122$ = 356 tl (Türkiyede yok, olsaydı 550-700 lira)

SSD: Amazon
Kingston HyperX FURY 240GB - 82$ = 240 tl (Türkiyede 340-380 lira)

HDD: Amazon
WD Blue 1TB 7200RPM 64MB Cache - 52$ = 152 tl (Türkiyede 170-200 lira)

Ekran Kartı: Amazon
EVGA GTX 970 4GB SSC Gaming ACX 2.0 - 315$ = 919 tl (Türkiyede 1350-1450 lira)

İşlemci Soğutucu: Amazon
CM Hyper 612 Ver.2 - 44$ = 128 tl (Türkiyede 210 - 250 lira)

Tarih: 09.11.2015 Pazartesi "Dolar: 2,91644672"

Toplam fiyat; 3543 tl
Türkiyedeki fiyat; 4700-4900 tl
Vergi gibi masrafları hesaplamadım ama sonuç böyle. Toplam vergi olarak 500 lira alsalar bile 700 lira cepte kalıyor. Zaten o kadar masraf çıkacağını sanmıyorum.

Son düzenleme:
Güzel sistem olmuş amazon ile ilgili konuyu baştan sona okudum çok güzel anlatılmış zaten daha önce birçok kez yurt dışı alışverişi yaptım fakat amazon nasip olmamıştı. Bakalım büyük ihtimalle amazondan alacağım.

Güzel sistem olmuş amazon ile ilgili konuyu baştan sona okudum çok güzel anlatılmış zaten daha önce birçok kez yurt dışı alışverişi yaptım fakat amazon nasip olmamıştı. Bakalım büyük ihtimalle amazondan alacağım.
Önceki alışverişlerinizde herhangi bir sorun yaşadınız mı? Çok fazla masrafı oluyor mu? Gümrük sorun çıkarıyor mu?

Önceki alışverişlerinizde herhangi bir sorun yaşadınız mı? Çok fazla masrafı oluyor mu? Gümrük sorun çıkarıyor mu?
Dostum şöyle söyleyebilirim eğer Ebay gibi bir siteden alıyorsan feedback ve satıcı ile ilgili yorumları dikkat ile inceleyim ondan sonra almalısın. Bu şekilde yapılınca bir sıkıntı çıkmıyor. Vergi konusunda deneyimim yok çünkü hiç vergi ödeyecek kadar pahalı şeyler sipariş etmedim. Anladığım kadarı ile vergi işini amazon bizim yerimize hallediyor sıkıntı çıkmıyor(muş) eğer öyleyse çok güzel. Msi 4g Gtx970 Türkiye fiyatı ile vergi ve kargo dahil nereden baksan 300Tl ye yakın tasarruf ediyoruz bu güzel bir şey. Tek aklıma takılan konu garanti konusu oldu oda uluslararası garantisi olan firmalardan alışveriş yapınca garantili oluyor. Bence güzel ve faydalı bir sistem. Ben genelde Çin vs. yerlerden alışveriş yapıyordum şuana kadar tek yaşadığım sıkıntı bir quadrocopter di 2 ay sonra benim geleceğinden umudu kestiğim zamanlarda kutunun bir kısmı hafif bir ezik ile geldi neyse ki önemli bir yeri değilmiş :) Deneyimlerim bu şekilde getirdiğim malzemeler RC hobi malzemeleriydi LiPo pil vs. hiç sıkıntı olmadı araştırma yapıldıktan sonra ve güvenli olduğuna karar verdiğin yerden satın alabilirsin o kadar da korkulacak bir şey değil yurt dışı alışverişi. :)

Türkiye'de geçerli garanti için Evga almak gerekiyor. Ben de ilk önce kasa almayı düşünüyorum. Sonra sıra ile parçaları alıp en sonunda da birleştireceğim. Amazon'dan Evga GTX 970 kargo vs masraflarla birlikte 1190 liraya geliyor. Aynı ekran kartını Türkiye'de 1350 liradan aşağı bulamazsın. Türkiye garantisi de var. Yarın biraz daha araştıracağım bunu.

Türkiye'de geçerli garanti için Evga almak gerekiyor. Ben de ilk önce kasa almayı düşünüyorum. Sonra sıra ile parçaları alıp en sonunda da birleştireceğim. Amazon'dan Evga GTX 970 kargo vs masraflarla birlikte 1190 liraya geliyor. Aynı ekran kartını Türkiye'de 1350 liradan aşağı bulamazsın. Türkiye garantisi de var. Yarın biraz daha araştıracağım bunu.
Bence kasayı buradan al daha garanti sonuçta küçük bir şey değil hem kargo sıkıntı ezilme vs. hem de gümrükte büyük şeylere daha çok sıkıntı yapıyorlar.
Amazondan alıcağınız ürünü başkalarıda amazon sitesinin çatısı altında uygun fiyata satabiliyor. Bu yüzden alacağınız ürünün satıcısının Amazonun kendisi olmasına dikkat edin.
Doğru bu konuda dikkatli olmak gerekli.

Amazon'dan alacaksanız iyi bir araştırma yapmalısınız. O şu üstte verdiğim konuya baktınız mı? Detaylı bilgi verilmiş. Ben de kendime toplamaya çalıştığım sistemi Amazondan parça parça almayı düşünüyorum. Bu gün küçük bir araştırma yaptım ve şu sistemi topladım:
İşlemci: Webdenal.com
i5 6600K - 854 tl (Amazonda daha pahalı 915 lira)

Anakart: Amazon
Gigabyte Z170X Gaming 3 - 150$ = 437 tl (Türkiyede 550-680 lira)

RAM: Hepsiburada.com
Kingston 2666 MHz CL13 DDR4 - 287 tl (Amazonda yok)

Kasa: Amazon
TT Core V31 PSU Yok - 58$ = 170 tl (Türkiyede; PSU fiyatı çıkarılınca 240-260 lira)

PSU: Amazon
EVGA SuperNOVA 850 G2 GOLD Modular - 122$ = 356 tl (Türkiyede yok, olsaydı 550-700 lira)

SSD: Amazon
Kingston HyperX FURY 240GB - 82$ = 240 tl (Türkiyede 340-380 lira)

HDD: Amazon
WD Blue 1TB 7200RPM 64MB Cache - 52$ = 152 tl (Türkiyede 170-200 lira)

Ekran Kartı: Amazon
EVGA GTX 970 4GB SSC Gaming ACX 2.0 - 315$ = 919 tl (Türkiyede 1350-1450 lira)

İşlemci Soğutucu: Amazon
CM Hyper 612 Ver.2 - 44$ = 128 tl (Türkiyede 210 - 250 lira)

Tarih: 09.11.2015 Pazartesi "Dolar: 2,91644672"

Toplam fiyat; 3543 tl
Türkiyedeki fiyat; 4700-4900 tl
Vergi gibi masrafları hesaplamadım ama sonuç böyle. Toplam vergi olarak 500 lira alsalar bile 700 lira cepte kalıyor. Zaten o kadar masraf çıkacağını sanmıyorum.
Toplam verginin 500 TL olacağını hiç mi hiç sanmıyorum. Bir de kargo parası var. O parçalara bir güzel kargo parası verilir. Bunların hepsini katarsan zaten Türkiye' deki fiyatına denk geliyor. Bir de o parçaların çoğu türkiye' ye getirilmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz daha araştırdım. Anakart göndermiyorlar. Ekran kartı ve PSU gönderiyorlar. PSU olarak Evga SuperNova çok ucuza geliyor. Amazon'da G2 850 watt modelinin fiyatı 122$ + "shipping" ve "deposit" masrafları yaklaşık 70$. Deposit derken ne demek istediğini bilmiyoryum ama shipping kargo demek. Bu iki masraf ile birlikte 495 lira ediyor. Bu kalitede bir PSU Türkiye'de 700 liradan aşağı değil. Hem de 10 yıl Türkiye'de geçerli garantisi var. Diğer bütün masrafları Amazon karşılıyor ama yine de tecrübesi olan birinden yardım almak gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı