i5 4690K sisteme GTX 1070 veya 1080 takmak

Furkan3838

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum, oyunlarda daha yüksek FPS alabilmek için. Örnek vereyim ben The Witcher 3 oynamak istiyorum, önceden bitirdim ama 30 25 FPS civarında değerlerle oynadım. Ben yeni nesil bir ekran kartı alıp 60 FPS üstü oynamak istiyorum. ASUS GTX 1080 OC ya da ASUS GTX 1070 OC düşünüyorum.

Sistemim:
  • Ekran kartı: ASUS GTX 960 OC 4 GB
  • İşlemci: İntel i5 4690k
  • RAM: 8 GB
  • Anakart: MSİ Z97 GAMİNG 5
  • Kasa: GIGABYTE SUMO Y 700W
  • Monitör: ASUS VN247H
Evet arkadaşlar sistemim bu sizce hangi ekran kartını almalıyım? Oyunları yüksek ayarlarda uzun süre 60 FPS oynamak istiyorum ve bir de işlemci ne kadar etkiler? Yani 4. nesil bir işlemci olur mu bu kartlar için? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
OC'ye bile gerek olacağını sanmıyorum. GTX1080'de Ucu ucuna yetişecektir. Bazı oyunlarda %1-2'lik darboğaz ihtimali var. GTX1070'i ise rahat kaldırır.

Yani işlemci rahat taşır diyorsunuz demi çünkü bazı videolarda i5 7600k ile 4690k arasında FPS farkı gözle görülür derecede o yüzden sormuştum.

Full HD çözünürlükte darboğazlar yaşarsın. RAM ve işlemciden dolayı işlemciyi OC yapıp belki kurtarabilirsin durumu. Sonradan monitörünü değiştirip 2K oynarsan olay çözülür. Monitör yerine sağlam bir işlemci alırsın o zaman da olay çözülür. Sana kalmış, alıp oyna zamanla halledersin.

İşlemci eski nesil (yani kısmen eski diyelim), GTX 1070 ile biraz O.C ile z170 serisi anakartların bazılarında vardı diğerlerinde var mı bilmiyorum, hazır O.C profilleri var onlara ayarlarsanız sorun olacağını düşünmüyorum.

Oyundan oyuna değişir ama GTX 1070 zaten 2K Ultra oyun için tasarlanmış bir kart sorun olacağını düşünmüyorum. (y)

Aynen 2K için üretilmişler. Witcher 3 tarzı gibi oyunlar 1080p'de Hairworks özelliğini açtığımızda 60 FPS'in altında değerler olabiliyor bazen 1070 için konuşuyorum o yüzden yani.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı