i5-4690K sisteme oyun için en iyi işletim sistemi nedir?

emirylmzr

Kilopat
Merhaba sistemim için en uygun işletim sistemi hangisi?

İşlemci: Intel Core i5 4690K @ 3.50GHz

RAM: 16, 0GB Dual-channel DDR3 @ 799MHz.

Anakart: MSI H81M-P33

Windows 8.1 deneyebilirsiniz. RAM'lerin MHz'si neden bu kadar düşük? Anakartınız 1600e kadar işlemciniz ise yine 1600e kadar destekliyor ve stok olarak 799 olan DDR3 RAM olduğunu sanmıyorum 1333'ten başlıyor genelde. BIOS'tan hız değiştirmeyi denediniz mi? Oyun performansına etkisi olacaktır.

Windows 8.1 deneyebilirsiniz. RAM'lerin MHz'si neden bu kadar düşük? Anakartınız 1600e kadar işlemciniz ise yine 1600e kadar destekliyor ve stok olarak 799 olan DDR3 RAM olduğunu sanmıyorum 1333'ten başlıyor genelde. BIOS'tan hız değiştirmeyi denediniz mi? Oyun performansına etkisi olacaktır.
BIOS'tan hız değiştirmedim fakat Speccy uygulamasından baktığım için olabilir. Peki windows 10 mu yoksa windows 8.1 mi tercih etmeliyim ?

Ekran kartımı yazmayı unutmuşum bu arada GeForce GTX 1060 3GB

BIOS'tan hız değiştirmedim fakat Speccy uygulamasından baktığım için olabilir. Peki Windows 10 mu yoksa Windows 8.1 mi tercih etmeliyim?

Ben de 2. Nesil Intel bir sistemde Windows 10 kullandım, SSD varsa sorun olmaz fakat oyun performansı olarak hangisi daha iyi bilmiyorum. Test videolarına bakıp cevap vereceğim. Şu an hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?

Bende de aynı işlemci var ve Linux Mint kullanıyorum. Windows 10 kullanmanı öneririm. Zira Linux'ta çalışmayan oyunlar var, çalışsa bile sorunlu çalışan oyunlar var. Linux Mint bile olsa kullanması çok zor.

Ben de 2. Nesil Intel bir sistemde Windows 10 kullandım, SSD varsa sorun olmaz fakat oyun performansı olarak hangisi daha iyi bilmiyorum. Test videolarına bakıp cevap vereceğim. Şu an hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?
Şu anda Windows 10 Home kullanıyorum ve SSD var bilgisayarımda peki sistemi yükseltmek istesem hangi parçadan başlamalıyım acaba

Şu anda Windows 10 Home kullanıyorum ve SSD var bilgisayarımda peki sistemi yükseltmek istesem hangi parçadan başlamalıyım acaba

Sisteminizin yükseltilebilecek bir yanı tok desem doğru olur. En mantıklı seçenek satıp yeni DDR4-5 bir sisteme geçmek olur. Bir de açılma hızı olarak 8.1 daha iyi sanırım fakat 10'un oyun performansı çok azda olsa daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı