i5 2540M için en iyi işletim sistemi

Benim kullandığım ASUS Notebook sizin belirttiğiniz sisteme yakın. NVIDIA GT540M 1GB, Intel i5 2410M 2.30 GHz, 8GB RAM. Ben bu sistemde 2016'dan beri Windows 10 Pro kullandım. Kasma, ağır çalışma sebeplerinin HDD kaynaklı olduğunu düşünüp SSD aldım ve temiz Windows 10 Home kurdum. Açılış-kapanış hızı, oyunlarda yükleme ekranı bekleme gibi sorunlardan kurtuldum. Siz 8.1 geçmişsiniz hayırlı olsun ama HDD kullandığınızı düşünerek ileride SSD + 2x4 8GB RAM takviyesi ile temiz Home 64 bit kurulumu yapmanızı tavsiye ederim.

Benim kullandığım ASUS Notebook sizin belirttiğiniz sisteme yakın. NVIDIA GT540M 1GB, Intel i5 2410M 2.30 GHz, 8 GB RAM. Ben bu sistemde 2016'dan beri Windows 10 Pro kullandım. Kasma, ağır çalışma sebeplerinin HDD kaynaklı olduğunu düşünüp SSD aldım ve temiz Windows 10 Home kurdum. Açılış-kapanış hızı, oyunlarda yükleme ekranı bekleme gibi sorunlardan kurtuldum. Siz 8.1 geçmişsiniz hayırlı olsun ama HDD kullandığınızı düşünerek ileride SSD + 2x4 8 GB RAM takviyesi ile temiz Home 64 Bit kurulumu yapmanızı tavsiye ederim.

Olabilir ama oyunlarda mesela Minrecraft'ta en düşük ayarlarda bile 80 FPS alıyordum.
Şu an orta ayarlarda 200+ alıyorum drop yok kasma yok.

Ben Windows 7'den Windows 10'a geçtiğimde CS:GO, ETS 2 ve Rocket League oyunlarında FPS ve kalite olarak performans artışı yaşadım. 8 veya 8.1 kullanmadım ancak CS:GO'da daha yüksek FPS alabileceğimi bilsem sizin gibi 8.1 geçmeyi düşünebilirim. FPS artışı yaşamanıza ve droplardan kurtulmanıza sevindim hayırlı olsun tekrardan.

Geri
Yukarı