i5 4690K ve Asus H81M-Plus Overclock Yapmak

• Konuyu başlatan xAlperenx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 7B
İyi o zaman neden z serisi anakart alıyoruz gidip H81 alalım. Kasanızı açıp resmini de atın da kesin kanıtınız olsun.
Bu arada AIDA 64'ü editlemiş de olabilirsiniz görev yöneticisinden SS de atın.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS H81'de OC yapabilmek için Pentium Anniversary Edition işlemciye sahip olunması ya da işlemcide K çarpanı bulunması yeterli.

Arkadaşı yanlış bilgilendirme diye banlayın şimdi. Herkes adaleti görsün. Yanlış anlaşılmasın kimseye bir kastım yok. Üyeleri pat pat banlıyorsunuz ya. Yöneticilerde gelsin. @Recep Baltaş

Bakalım adaletin terazisi eşit mi yoksa forum ekibine agır mı basıyor (!)

Yanlis bilgilendirme yok. Ben yaptigimi yaziyorum fotolarinida paylasiyorum. Ayrica photoshop bilgim 0. Gece calisiyorum. isten gelince yani yarin videoda atabilirim.

Asus H81M-PLUS Intel® Turbo Boost teknolojisini destekleyen bir anakarttır. İntel İ5 4690K çarpan kilidi açık bir işlemci olduğuna göre overclock yapılmaması için bir sebep yok ortada bence.

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgilendirmeyi yapan sen değilsin hocam. (y)
Neden ? Aynı iddiayı öne sürmüyor muyuz ? Yoksa yanlış bilgiden ziyade yanlış bilgiyi veren kişi mi önemli sizin için ? Eğer öyle bir durum varsa üyeliğinizi sileceğiz.

H81 yonga setinde OC işlemi normal şartlar altında kapalı. Pentium G3258 giriş seviyesi bir işlemci olduğundan ve çarpanı da açık olduğundan tüm üreticiler bu işlemciye özel bir BIOS güncellemesi ile anakartlara OC desteği ve gerekli OC profilleri sundu. Ama ASUS ne yaptı ? H97, H87, B85 ve H81 yonga setlerinde, sadece G3258 olmamakla beraber 4. nesil Haswell ve Haswell Refresh ailesi için de Overclock'u devreye soktu.

Kaynak: ASUS Enables Overclocking on H97, H87, B85 and H81 Series Motherboards | techPowerUp

Mesajı okumuş olmak için okumak yerine gerçekten okuyup irdeleyin. Bu süreçte cevap kısmı en sonda olmalı ya da duruma göre hiç olmamalı.

Asus H81M-PLUS Intel® Turbo Boost teknolojisini destekleyen bir anakarttır. İntel İ5 4690K çarpan kilidi açık bir işlemci olduğuna göre overclock yapılmaması için bir sebep yok ortada bence.

Eki Görüntüle 68959
Turbo Boost ile konunun bir alakası yok.

Neden ? Aynı iddiayı öne sürmüyor muyuz ? Yoksa yanlış bilgiden ziyade yanlış bilgiyi veren kişi mi önemli sizin için ? Eğer öyle bir durum varsa üyeliğinizi sileceğiz.

H81 yonga setinde OC işlemi normal şartlar altında kapalı. Pentium G3258 giriş seviyesi bir işlemci olduğundan ve çarpanı da açık olduğundan tüm üreticiler bu işlemciye özel bir BIOS güncellemesi ile anakartlara OC desteği ve gerekli OC profilleri sundu. Ama ASUS ne yaptı ? H97, H87, B85 ve H81 yonga setlerinde, sadece G3258 olmamakla beraber 4. nesil Haswell ve Haswell Refresh ailesi için de Overclock'u devreye soktu.

Kaynak: ASUS Enables Overclocking on H97, H87, B85 and H81 Series Motherboards | techPowerUp

Mesajı okumuş olmak için okumak yerine gerçekten okuyup irdeleyin. Bu süreçte cevap kısmı en sonda olmalı ya da duruma göre hiç olmamalı.

Turbo Boost ile konunun bir alakası yok.

İşlemciniz OC'ye uygun. Fakat anakartınız sadece G3258 ile OC yapılabiliyor. 4690K'ya OC yapmak için önerim Z97 Chipset'li bir anakart olacaktır.

Bu sizin moderatörünüz söyledigi cümle. Pazar günü yazılmış. 3-4 gün önce yani. O zamandan bu zamana anakart BIOS güncellemesi almamış. En son güncelleme 2015\03\25 tarihinde yayınlanmış.

ASUS H81'de OC yapabilmek için Pentium Anniversary Edition işlemciye sahip olunması ya da işlemcide K çarpanı bulunması yeterli.

Buda sizin söylediginiz cümle.

Siz kendiniz mi çelişiyorsunuz yoksa benim gözlerim mi bozuk ? Üyeliginiz silecegiz nedir ? Yemek yemeyen çocuga şeker yok der gibi. Aynı cümleyi 50 mesajlı bir üye yazsa idi pat, bir hafta yasak yerdi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı