Asus H97m-Plus ile I5 4690k overclock

Bir de benim düşündüğüm arkadaşta casper i7 4712mq GT840m 16 GB bi laptop var. Bende düşündüm ki 16 GB RAM, Asus Z97-K, Asus R7 256 Directcu ii ve i5 işlemciye küçük bi overclock o Pc'ye yakin bi performans elde elebilmem gibisinden vs.

Evet eski yeni fark olabilir ama işte yine de MSI'a güvenemiyorum.

Bir de benim düşündüğüm arkadaşta casper i7 4712mq GT840m 16 GB bi laptop var. Bende düşündüm ki 16 GB RAM, Asus Z97-K, Asus R7 256 Directcu ii ve i5 işlemciye küçük bi overclock o Pc'ye yakin bi performans elde elebilmem gibisinden vs.

O sisteme yetişmek için OC yapmanıza gerek yokki. Zaten R7 265 ondan daha iyi ayrıca 16Gb RAM şuan için lükse kaçar, en iyi oyunlar 6-7 Gb'den fazla kullanmıyor. Z97-K modelindense 8 faza ve dual bios'a sahip Gigabyte Z97x-Gaming 5 almanız daha mantıklı olacaktır.

Ayrıca söyleyeyim, MSI kalitesine yaklaşabilen sayılı firma var. Foxconn'un ise konuşmaya hakkı yok bu konuda.

Tabii ki şuan Foxconn MSI'ın yakınından bile geçemez. Peki Asus Z97 ile o sisteme yetişebilir miyim? Gigabyte gaming 5te pahalı gibi görünüyor çünkü şuanlık bütçem kısıtlı ekran kartını da ileride alacağım. Sorun sıkıntım bundan ibaret. Şuanlık için Zotac 9500gt kullanıyorum.

Tabii ki şuan Foxconn MSI'ın yakınından bile geçemez. Peki Asus Z97 ile o sisteme yetişebilir miyim? Gigabyte gaming 5te pahalı gibi görünüyor çünkü şuanlık bütçem kısıtlı ekran kartını da ileride alacağım. Sorun sıkıntım bundan ibaret. Şuanlık için Zotac 9500gt kullanıyorum.
Sadece anakart ile bu iş belli olmaz ama Casper'in herhangi bir alanda birisiyle mücadele edebileceğini düşünmüyorum, çöp bir firma.
R7 265-4690k-z97K üçlüsü her ne kadar mantıksız olsada o sistemden daha iyi performans verecektir.

Bu model ASUS Z97 Pro Gamer modelinden daha ucuz olmasına karşın, ASrock z97 killer modelinde daha kaliteli kapasitörler var diye biliriz. Tercihen daha iyi bir seçim.

Not: ASrock z97 Killer moboda, 12K Nichigon GT Platinum caps. kullanılırken; Asus Z97 Pro Gamer moboda 10K Nichigon GT Black Metalic caps. kullanılmakta.

www.eksenbilgisayar.com: ASROCK ASRZ97KILLER, Z97, LGA1150, DDR3-3200 MHz, Anakart

Aydınlattığın için çok teşekkürler bende biraz daha bekleyip 270x alırım o zaman.

Bir sorum daha var eksenbilgisayar'ın vatan bilgisayar'dan bi eksiği varmı fiyatlar çok ucuz da?

Aydınlattığın için çok teşekkürler bende biraz daha bekleyip 270x alırım o zaman.

Bir sorum daha var eksenbilgisayar'ın vatan bilgisayar'dan bi eksiği varmı fiyatlar çok ucuz da?
Eksiği yoktur, fazlası vardır. Özellikle kadıköy şubesinde montaj işçiliği çok iyidir. Vatan gibi bilgisiz ve atışçı değildir çalışanları. Vatanın oem bölümü çalışanlarının neredeyse hepsi (topkapı hariç) kekolardan oluşuyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı