i5 4690K ve FX 9590

67recep

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bir sistem toplayacağımız ekstra soğutucu takacagim işlemciye. Sizce uzun reanderlerde ve oyun videosu çekerken hangi işlemci yi tercih edeyim?
  • İ54690k mı?
  • Amd fx x8 9590 mı?
hemen cevap verirseniz sevinirim.
Bi de bu siteye bakabilirsiniz:

Intel Core i5 4690K vs AMD FX 9590

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabi ki İ5 4690K. FX-9590 aldınız diyelim bunu hangi anakarta takacaksınız. Taktınız diyelim nasıl OC yapacasksınız ? İşlemcinin elle tutulur bir tarafı olsa da önersek. Yok gerçekten yok. :LOL:

Arkadaşlar ben bir sistem toplayacağımız ekstra soğutucu takacagim işlemciye. Sizce uzun reanderlerde ve oyun videosu çekerken hangi işlemci yi tercih edeyim?
  • İ54690k mı?
  • Amd fx x8 9590 mı?

Şöyle söyleyeyim 9590 220W TDP değerine sahip. Ve inanılmaz derecede çok ısınan bir işlemci. Hatta o kadar çok ısınıyor ki oldukça sağlam bir anakart ile kullanmalısınız. Hava soğutmada Noctua gibi devasa soğutucularla veya sıvı soğutma yapmalısınız. İntel ise biraz geri kalsa da enerji ve sağlamlık açısından bakıldığında çok daha ilerdedir. İntel 4690K'yı tercih etmenizi tavsiye ederim

Bu işlemciye destek veren anakart satın aldıgınız zaman üreticiler TDP degerinden dolayı uyarıyorlar. Çok saglam bir anakartınızın olması gerekiyor ki OC yapabilesin. Hadi OC yaptın nasıl sogutacaksınız ? O işlemci bana göre tam bir fiyasko. Onun yerine FX-8350 - FX-8370 alınabilir kalan bütçe ile de sogutucu alıp OC yapılır. Fakat FX serisi eskidi artık. İ5 4690K tercih etmelisiniz.

FX9590 uyumlu Anakart Türkiye'de yok diyorlar 220 WattTDP yüzünden önerilmiyor GTX980 Tİ OC alıp takarsan 1000Watt PSU bile yetmicek diye söyleyenler gördüm İ5-5670 al diyecem de i5-4670K iyidir macera için paranı ve ruh sağlını harcama Youtube'da ara gör gerçekleri:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

• İ54690k mı?
  • Amd fx x8 9590 mı?

4960K al bi güzel de soğutma al 4.8-5 Ghz'e kadar yolu var.
  • İ54690k mı?
  • Amd fx x8 9590 mı?

4690K al ileride istersen oc yap mis gibi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı