i5 4690K ve İ5 4690

Alone_Man

Kilopat
Öncelikle Merhaba Herkeze ben sistem topluyacam işlemcide alcam onun için sizlere bi danışmak istedim benim bütçeme göre bunlar yalnız kafama takılan bir şey var bu i5 4690K önerirsiniz yoksa i5 4690 mı rica etsem ilgilenirseniz sevinirim

K ibaresi çarpan kilidin açık olduğu anlamına gelir. Bütçeniz varsa Z97 Gaming 5 ve 4690k alın. Şimdilik O.C yapmasanızda bir kaç yıl sonra meraklandığınızda faydasını göreceksiniz.

İşlemcinin model numarasının sonundaki K harfi işlemcinin çarpan kilidinin açık olduğuna, O.C yapmaya müsait olduğunu gösterir. Eğer güçlü bir işlemci soğutucun ve O.C işlerinde tecrüben yoksa (veya çevrende bu tecrübeye sahip birisi yoksa) hiç bulaşmamanı tavsiye ederim.

İşlemcinin model numarasının sonundaki K harfi işlemcinin çarpan kilidinin açık olduğuna, O.C yapmaya müsait olduğunu gösterir. Eğer güçlü bir işlemci soğutucun ve O.C işlerinde tecrüben yoksa (veya çevrende bu tecrübeye sahip birisi yoksa) hiç bulaşmamanı tavsiye ederim.
Fiyat farkı çok değilse bencede K olanı mantıklı. Yukarda arkadaşın dediği gibi Msi z97 Gaming 5 anakart ile kullanırsan tek tıkla O.C yapılabilir, şimdi gerek olmasa bile ilerde işine yarayabilir.

Hiç bir zaman yapmam deme ileride sistemin yetmemeye başladığında 1-2 yıl daha ileri götürebilmek için oc yapabilirsin ve oc bilmiyorsan alma diyen arkadaşlar oc yapanlar doğuştan mı öğrendi ?

Vatan'da ki fiyatları ;
i5 4690 691 TL
i5 4690K 751 TL
Arada 60 TL'lik fark var.

Ama 4690k aldığında anakarti ve sogutucuyu da iyi seçmek zorunda.

İ54690+MSI h97 gaming 3= 1075 TL

İ54690k+MSI z97 gaming5+ cm 212evo=1475tl

Arada 400 TL var hesabi boyle yapın.

Alternatif olarak
İ7 4790+MSI h97 gaming 3+(isteğe bağlı soğutucu)

1330-1400 TL oluyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı