i5 4690K ve i5 4690 O.C Performansı

Yorumlarınız için sağolun. Kararımı verdim arasında 50 TL fark var şuan eskiden 100 TL bir fark vardı Z97 orta seviye bir anakartla birlikte bu fark 250, 300 TL'ye çıkıyordu bu yüzden anakartımı f/p ürünü olduğundan Msi H97 Gaming 3 almıştım taksit taksit sistem toplamanın kötü yanları buda :/ 50 TL benim için çok fark değil şu durumda ama i5 4690K'nın bütün avantajlarından faydalanmak için Z97 anakart gerek ve benim anakartımdan dolayı yararlanamayacağım için içime sinmiyor. @hasan fehmi dediğin gibi banada koyuyor hocam. K'yı alıp ilerde yetmemeye ve ekran kartı upgrade yaparken darboğaz yaratırsa oc ile bu giderilirdi ama o zamana piyasada sıfır z97 anakart kalır mı bilemeyiz bu yüzden de çarpan kilitli i5'lerden birini alacağım eğer kilitli işlemci bulamazsam i5 4690K'yı alırım ilerde yetmezse de z97 bir anakart bakarım tabi bunu kilitli i5 bulamazsam yaparım her neyse kararımı verdim konu kapanabilir.

Belki de I5 4690k işlemci için 2 sene sonra uygun anakart kalmayacak. Belki de Z107 gelecek. Onlar da eski nesil işlemcileri desteklemeyecek. Ve sen de fazla para vermiş olman ile kalacaksın.

Dostum benden sana tavsiye i5 4460 al ileride İntel broadwell işlemci çıkaracak ve Z97 serisi anakartlar destekleyecek sadece ileride de anakart ile yeni nesil işlemcilerden alırsın. Şahsen bende öyle yapacağım İ5 4690K'nın zamanı geçince.

1150 soket H97, Z97 chipsetler 5. nesil broadwell'den sonra bitiyor. Broadwell'de masaüstüne sadece iki tane i5 ve i7 model çıkartacak onlarda düşük tdp değerleri ile öne çıkacak diğer 5. nesil broadwell işlemciler anakarta entegre BGA1150 olarak piyasaya sürülecek LGA1150 soket, H97, Z97 chipsetler için Haswellden sonrasını beklemek boşa yani.. Bu yüzden çarpan kilitli i5 alacağım eğer ki bulamazsam 2. Alternatif olarak i5 4690K'yı alacağım K'yı alırsam da ilerde yetmeme, darboğaz vs. olursa o zaman ki piyasada bulabilirsem sıfır yada ikinci el Z97 anakart alır oc yaparak yetmeme, darboğazı kapatmaya bakarım.

i5 4460 turbo ile 0,2 ghz çıkıyor, i5 4590 ve i5 4690 turbo ile 0,4 ghz çıktığından az daha iyi bütçem tepe işlemci i5 4690'ı almaya yetiyor bu yüzden i5 4690'ı alacağım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı