İ5 4690k ve Msi Gaming 7 mi yoksa Amd Fx-9590 ve MSI 970 Gaming mi?

serkansgp

Kilopat
Daha fazla  
Şimdi millet sistemi derinlemesine araştırıp toplamaya karar verdim. Yavaş yavaş araştırmalarım sonuç veriyor aklıma takılan işlemci ve anakart ikilemi. Şimdi İ5 4690k ve Msi Gaming 7 mi yoksa Amd Fx X8 9590 ve Msi 970 Gaming Amd mi? Bu iki birleşenin ilki yani İntel 1240 TL Amd 930 Tl tutuyor. İlk akla takılan konu Amd fx 9590 4.7 ghz İntel İ5 ise 3.5 ghz. Bu mantıkla Amd çok karlı duruyor, ama neden yani sizce hangisi daha iyi olur.

Şimdi millet sistemi derinlemesine araştırıp toplamaya karar verdim. Yavaş yavaş araştırmalarım sonuç veriyor aklıma takılan işlemci ve anakart ikilemi. Şimdi İ5 4690k ve Msi Gaming 7 mi yoksa Amd Fx X8 9590 ve Msi 970 Gaming Amd mi? Bu iki birleşenin ilki yani İntel 1240 TL Amd 930 Tl tutuyor. İlk akla takılan konu Amd fx 9590 4.7 ghz İntel İ5 ise 3.5 ghz. Bu mantıkla Amd çok karlı duruyor, ama neden yani sizce hangisi daha iyi olur.

Bütçene göre konuşmak daha mantıklı olur fakat Fx 9590'ın harcadığı güç 220w ve bu çok fazla demek oluyor.
4690K ve gaming 7 seni üzmez ve uzun süre götürür.

AMD işlemciler intele göre daha fazla güç tüketimi ve ısınmaya yol açıyor. İmkanın varsa intel i5 ile sıkıntı yaşamazsın. Böylece daha düşük bir supply ile sistemi rahatça kullanırsın. AMD biraz yoruyor orası bir gerçek.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ5 ile sorun yaşamazsın.Amd 930 TL tutsa bile 220 W tükettiği için daha güçlü bir psu almak zorunda kalacaksın.Bu da daha fazla para vereceğin anlamına geliyor.Ayrıca Gaming 7 yerine 5 alarak sistemi daha da ucuza getirebilirsin.

Ya 7 ile 5 arasında çok fark yok almışken her türlü üst model mantıklı geliyor da dediğiniz gibi Amd çok watt harcıyormuş ve ısınma sorunu var. İntel'in neden bu kadar tercih edildiğini ve pahalı olduğunu daha iyi alıyorum. İ5 4690k'yı Gaming 7'nin OC tuşu sayesinde uzun süre yüksek kalitede verim alabilirim. Teşekkürler bu sayede kafamdaki soru işaretlerinden kurtuldum gibi. Her türlü Amd sorunlu duruyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı