i5 480M mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

doublexir

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım olur olmadık yerlerde mavi ekran veriyor. Mavi ekranların sebeplerini çok fazla araştırdım, internetin altını üstüne getirdim. RAM'lerimi tek tek kontrol ettim, chkdsk yaptım. Bütün yolları ve kontrolleri sağladım fakat donanımda herhangi bir soruna rastlamadım. Ben öyle çok çok fazla anlamam ancak şahsi düşüncem C: Diskinde sorun olmasıdır. Veya işlemcim ve anakartımda bir sorun var. Sistem özelliklerini aşağıda belirtip, minidump klasörünü paylaşacağım.

Sistem özellikleri:
  • Windows 10/64Bit
  • Intel Core i5 480M.
  • AMD Radeon R7 200 series (R7 240)
  • Anakart o. E. M
  • RAM 2X 4 GB DDR3.
  • Toshiba HDD 1TB (harici) D:

Minidump.rar dosyasını indir - download minidump dosyası ++

VirusTotal VirusTotal sonuçları ++

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep Hocam benim sorunuma da açıklık getire bilir misiniz benzer uyarılar ile karşılaşmaktayım RAMleri iade etmeden önce sizin deneyimlerinizden doğan görüşünüzü merak ediyorum “ntkrnlmp.exe” hatası olması kaynaklı sorunun sizin içeriklerinize istinaden remler’den kaynaklandığını düşünüp memtest86 yaptım tecrübeyle sabit görüşünüz benim için çok değerlidir.

@Recep Baltaş

Recep abi, sana H55 demek zorundayım çünkü sistemim OEM olduğu için öğrenemedim asla anakartın modelini. Anakartın üstünde ise H55+15 diye bir şey yazıyor kağıtta. Onun dışında o kadar çok eminim ki tüm parçaları söküp anakartı iyice inceledim. Oldukça eski bir kart olduğundan mı bilmiyorum ama üstünde model yazan bir yer görmedim. Eğer istersen anakartın resmini çekip atabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı