i5 5200 laptop tarayıcıda takılma sorunu

Philologically

Kilopat
Daha fazla  
İkinci el HP Probook 430 G2 laptop aldım. 5.nesil İ5 5200 işlemci, 8GB RAM ve 500GB 5200RPM HDD bulunmakta. 1.5 ya da 2 sene kullanılmış ben almadan önce. Fakat Chrome ve Firefox'ta sekme açarken, alışveriş sitelerinde sitesinde gezerken, Youtube video açılışlarında ve hatta office programını genişletmek ya da daraltmak isterken de kasmalar yaşıyorum.

Kendi masaüstü bilgisayarım FX8300, 12GB RAM ve HDD 7200RPM hızında. İkisini karşılaştırınca bu durumlar laptop için normal ve SSD takarsam düzelir gibi hissediyorum ama size de bir sormak istedim aksi bir durum olabilir mi diye. Garantisi bulunmakta.
Dikkat ettim de fotoğraf büyültüp küçültürken ve hatta başlatı bile açarken takılıyor. Ya da sanırım ben çok takıyorum anlamadım:rolleyes:

Son düzenleme:
Chrome'da dört sekme açtım, firefox açtım ve office açtım. Disk kullanımı uçtu ve kasmalar devam etti. Sonra aynı şeyleri masaüstü pc ile yaptım disk kullanımı onda da %97lere dayandı ama hiç kendinden ödün vermedi hala hızlı.

IMG_20181028_193449.jpg

@Siyah Martı @Pitbull Test yapmama gerek kalmadı. Laptop'u prize takınca bütün kasma ve donmalar gitti. Her şey dört dörtlük çalışıyor şu an. Bunun çözümü ne olabilir?
Ayrıca yüksek performansa aldım ve böyle oldu.
Disk kullanımı da düşmüş bulunmakta şu an.

@Siyah Martı @Pitbull Test yapmama gerek kalmadı. Laptop'u prize takınca bütün kasma ve donmalar gitti. Her şey dört dörtlük çalışıyor şu an. Bunun çözümü ne olabilir?
Ayrıca yüksek performansa aldım ve böyle oldu.
Disk kullanımı da düşmüş bulunmakta şu an.
Batarya üzerinden kullanıldığında her şey enerji tasarrufu için kırpılır, buda tüm donanımların daha az enerji çalışmasıyla sonuçlanır. Örneğin: CPU performansı bataryada edilgendir fişte etkin.

Laptop tecrübem hiç yok diyebilirim. İlk defa masaüstümden sonra kişisel bir laptop'um oldu. Biraz araştırma yaptım ve bu durum normalmiş, herkeste aynıymış. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp misali oldu biraz. Teşekkür ederim yardımlarınız için. SSD almak hala aklımda var ayrıca.

Bu arada biraz sistem ayarları ile oynayıp dengeli ve güç koruma modunda az da olsa hızlanması için işlemci kullanımlarını artırdım. Herhangi bir zararı olur mu?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı