i5 5200U Sistem yükseltmesi mi yoksa yeni sistem satın almak mı?

SherlockYigit

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayar olarak ASUS X554LJ model laptop kullanmaktayım özellikleri;
* Intel Core i5 5200U (2.7GHz)
* 4 GB DDR3 RAM
* NVIDIA GeForce 920M (1GB)
* 500 GB Harddisk
Sisteme yeni depolama birimi ve RAM takviyesi mi yapmak daha mantıklı olur yoksa yeni laptop almak mı? Oyun oynarken arka planda çalışan uygulamaların hepsi kapalı
Olduğu halde donmalar vb. şeyler yaşamaktayım. Oynamak istediğim oyunlar;
Valorant, GTA 5, Rainbow Six İege vb. oyunlar. Sizce yeni sistem toplamak mı daha mantıklı olur yoksa var olan sistemi geliştirmek mi?
NOT: Sahip olduğum sistemi 5 yıldır kullanmaktayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle yeni bir sistem alın. Kullandığınız sistem uzun vadede size sorun çıkarır. Parçaları da oyun için uygun değil zaten, RAM ve SSD yükseltmesi oyunların hızlı açılması dışında hiçbir ekstra sağlamayacaktır. FPS' yi değiştirmez yani.

Bende i7 3610QM işlemci ve GT 650 M ekran kartı vardı. Yeni değiştirdim. Aslında bir süre daha iş görür gibiydi. Sizin işlemciniz de 1-2 sene daha iş görse bile, ekran kartınız 920M ve 1 GB. 950M falan olsaydı 2 sene daha bekleyin derdim ama 920M birçok oyunda problem çıkartmaya başlar. Hatta başlamıştır. Değiştirmenizi öneririm. Kanser olarak oyun oynamak ne demek bilirim. Umarım bu dertten kurtulursunuz. Tabii ki bütçeniz de önemli. Yeni bir SSD alırsanız, yeni bilgisayara geçince; tekrar SSD almak yerine, yeni bilgisayara takabilirsiniz.

Yeni bir sistem alırsam laptop üzerinden devam etmeyi düşünüyorum bütçem 7.000₺'ye kadar çıkabilir. Fikirlerinizi söylediğiniz için teşekkür ederim 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı