Yükseltmesi mi Yoksa Yeni Sistem Toplamak mı Daha Mantıklı?

Foxbat

Decapat
OFfice programları ve internette gezinmek için eski bir bilgisayarım var ama şu an çok yavaşladı(termal macunu yenileyip temizledim). Açılış süreleri çok uzun ve Chrome'a girerken bile 90 saniyeden çok bekliyorum.

Bu halde bilgisayarım yukarıda bahsettiğim işleri pek iyi yapamıyor. Birkaç test programı çalıştırdım işlemcim ve ekran kartım pek fazla performans kaybetmemiş ama HDD'in durumu kötü. Sizce yeni bilgisayar mı almalıyım? Yoksa SSD ve RAM takviyesi ile kullanmaya devam etmeliyim? Ayrıca araştırırken işlemcimin soketli olduğunu gördüm, aynı TDP değerine sahip başka bir işlemci takmak mantıklı mı?

Sistemim:
Casper Nirvana CHY serisi notebook
Intel Pentium [email protected]
GT 740M
4 GB DDR3 RAM
500GB HDD

crystql.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
OFfice programları ve internette gezinmek için eski bir bilgisayarım var ama şu an çok yavaşladı(termal macunu yenileyip temizledim). Açılış süreleri çok uzun ve Chrome'a girerken bile 90 saniyeden çok bekliyorum.

Bu halde bilgisayarım yukarıda bahsettiğim işleri pek iyi yapamıyor. Birkaç test programı çalıştırdım işlemcim ve ekran kartım pek fazla performans kaybetmemiş ama HDD'in durumu kötü. Sizce yeni bilgisayar mı almalıyım? Yoksa SSD ve RAM takviyesi ile kullanmaya devam etmeliyim? Ayrıca araştırırken işlemcimin soketli olduğunu gördüm, aynı TDP değerine sahip başka bir işlemci takmak mantıklı mı?

Sistemim:
Casper Nirvana CHY serisi notebook
Intel Pentium [email protected]
GT 740M
4 GB DDR3 RAM
500GB HDD

Eki Görüntüle 409600
SSD kullanıp pc ni hızlandırabilirsin fakat bütçen varsa yeni bir pc toplamanı da önerimim oyun da oynayabilirisin .

Bütçene bağlı birşey. Fazla bir bütçen yoksa ve yüksek donanım istemeyen oyunlar oynayıp yine aynı office ve chrome kullanacağım diyorsan yükseltme yapabilirsin. İşlemciye gerek yok sadece SSD ve Ram takviyesi yapıp kullanmaya devam edebilirsin.

Teşekkürler herkese. Herhangi bir 2.5 inç sata SSD işimi görür değil mi? Daha önce HDD'lere bakmıştım laptop HDD yazıyordu çoğunda ama SSD'ler de böyle bir ifade göremedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı