i5 5200U ve GT940M En Fazla Kaç Derece Olmalıdır?

Yusuf Cann

Hectopat
Daha fazla  
Asus k555lb notebooku kullanıyorum. i5 5200u, 12 GB RAM, 940m tabanlı olaraktan bu notebookların sorunsuz çalışacağı maksimum ısı değeri nedir? Bazıları kapanmadığı sürece sorun yok diyor bu doğru mu? Galiba 100 dereceye kadar yolu varmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 90 derece üstünün sakıncalı olduğu düşüncesindeyim. Fakat endişlenmenize gerek yok. Zaten zararlı sıcaklıklara geldiğinde kendini kapatacaktır bilgisayar. Ayrıca laptop olduğundan o sıcaklıklara gelirse dokunamazsınız zaten.

90 dereceye kadar tabi sürekli 85-90 derecede çalışırsa makine donanımların ömrü kısalacatır. Merak etmeyin sıcaklıkdan dolayı yanma devri kapandı. Donanımlarda bir sürü koruma devreleri mevcut. Tehlikeli sıcaklığa ulaşıldında sistem kendini yeniden başlatacatır. Ayrıca donanımlarınız çok üst düzey olmadığı için bahsi geçen sıcaklıklara ulaşmayacağı kanısındayım.

85-90 derece ve üzeri zarar verir ancak o laptop maksimum 30-40 dereceye kadar çıkıyor.
Not: Metro 2033'de bizzat kendim denedim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı