i5 5200U ve R5 M330 Sistem Düşük FPS Sorunu

ufuktanriover

Decapat
383949

Merhabalar,

Arkadaşlar laptop 3 senelik. Oyun başlangıcında FPS 120-140 arasında değişiyor. Minyonlar harekete geçtikten sonra FPS 40'lara iniyor TF'ler de ise 20-28 arası gidiyor, bilgisayar resmen donuyor. Bilgisayaramın özelliklerini aşağıdaki resimlerde görebilirsiniz. Grafikler orta düşükte oynuyorum, düşüğe aldığımda da herhangi bir değişiklik olmuyor. Çok şey denedim ama sorunu bulamadım. Bir kaç arkadaşa sorduğumda RAM'ı 8 GB'a çıkarıp, SSD taktırdığım takdirde FPS sorununun ortadan kalkacağını öğrendim. Sizce bu özellikte olan bir laptobun böyle düşük performansta çalışması normal mi? Virüs vs varsa böyle sorunlar olabilir diye biliyorum. 3 ay evvel tüm bakımlarını yaptırdım. Sizce ne yapmalıyım? Yardımcı olabilir misiniz ? Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    95,8 KB · Görüntüleme: 68
  • 3.jpg
    3.jpg
    98,2 KB · Görüntüleme: 60
Dizüstü bilgisayar olduğundan yüksek FPS çabucak ısınıyor. Isınma da işlemci ve ekran kartının kendini sınırlandırıp performans düşmesine neden oluyor. Bu yüzden dizüstü bilgisayarlarda sabit FPS oynamanızı öneririm.
LOL içinde Dikey senkronizasyon olarak geçen ayarı açarsanız istikrarlı 60 FPS oynarsınız.

Bellek takviyesi ani FPS düşme sorunlarını kaldıracaktır.
Eğer imkanınız yoksa bağlantıdaki konu yardımı ile bellek kullanımını azaltın.
Windows 10 Hızlandırma Rehberi - Technopat

Ek olarak sıcaklıkları tekrar kontrol edin.
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat
Bakım esnasında termal macun yenilemelerini yaptırdın mı?

Bahsettiğiniz ekran kartını kullanıyorum. 8 GB RAM vardı 16 ya yükselttim. Sistem güncellemelerini tam tuttum. LoL de yüksek ayarlarda 120 FPS altını çok nadir görüyorum. Hatırladığım en düşük FPS 95 civarı. Çok bir şey bekleme ekran kartından düşük ayarda oyna sorun kalmaz. i5 7200 2,5 GHz bir laptop var bende bu arada

Geri
Yukarı