Radeon R5 M330 Düşük FPS Sorunu

Schwerer Gustav

Kilopat
i3 6006U 2.0 GHz, Radeon R5 M330, 4GB RAM.
İşletim sistemi Windows 10 64 bit.
HP15 BS-008NT marka laptobuma sistemin aşırı kasmasından dolayı format atmıştım. Formattan sonra BIOS güncellemesini daha sonra Intel dahili ekran kartı güncellemesini ve harici ekran kartım için en son güncelleme olan Adrenalin sürücüsünün son sürümünü kurdum. Ancak şu an GTA San Andreas ve PES 2013 gibi düşük gereksinimli oyunlarda bile bilgisayar düşük FPS veriyor. Eski sürümleri kurup denedim DDU ile silip temiz kurulum yaptım ancak işe yaramadı. Sitede bulunan AMD ekran kartını kullanma rehberinden yola çıkarak çözmeye çalıştım ancak benim bilgisayarımda Radeon Ayarları uygulamasında geçişli grafikler sekmesi yok bütün uygulamayı aradım ama bulamadım. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
i3 6006U 2.0 GHz, Radeon R5 M330, 4GB RAM.
İşletim sistemi Windows 10 64 bit.
HP15 BS-008NT marka laptobuma sistemin aşırı kasmasından dolayı format atmıştım. Formattan sonra BIOS güncellemesini daha sonra Intel dahili ekran kartı güncellemesini ve harici ekran kartım için en son güncelleme olan Adrenalin sürücüsünün son sürümünü kurdum. Ancak şu an GTA San Andreas ve PES 2013 gibi düşük gereksinimli oyunlarda bile bilgisayar düşük FPS veriyor. Eski sürümleri kurup denedim DDU ile silip temiz kurulum yaptım ancak işe yaramadı. Sitede bulunan AMD ekran kartını kullanma rehberinden yola çıkarak çözmeye çalıştım ancak benim bilgisayarımda Radeon Ayarları uygulamasında geçişli grafikler sekmesi yok bütün uygulamayı aradım ama bulamadım. Ne yapmam gerekiyor?

Isınmadan dolayı olabilir mi?

Sistem kısmından geçişli grafikleri görebiliyor musunuz? PES tarzı oyunlar grafikten çok işlemci isteyen oyunlardır. İşlemcin de benim eski 2.nesil i5 den düşük görünüyor.

Hayır göremiyorum. Evet işlemci de bilgisayar da ekran kartı da çöp ancak San Andreasta bile kasması sıkıcı bir durum.
Isınmadan dolayı olabilir mi?
Kontrol ettim ısınma problemi yok.
Arkadaşlar sorunu çözdüm açıklayayım aynı problemi yaşayan arkadaşlarımız olursa işlerine yarayabilir.
Aygıt yöneticisinden Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısını devre dışı bırakıp tekrar aynı yerden sürücüyü güncelle dedim. Güncellemeyi kurdum ve Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı adı HD Graphics 520 olarak değişti ve sorunum çözüldü. Ancak ben HD Graphics 520'yi manuel olarak güncellemiştim bu bana garip geldi ama neyse sorunu çözdüm gibi. Aynı sorunu yaşayanlar deneyebilirler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı