i5 520M laptopa RAM eklemenin faydaları ne olabilir?

Xalmares

Decapat
Daha fazla  
Selamlar benim 4 GB RAM, i5 520M. Intel HD Graphics'li bir laptopum var. Eski sayılır, 4 GB RAM daha eklemek istiyorum. CS'de 30 40 FPS alıyorum fakat akıcı olmuyor. Buna yararı olur mu? FPS artışı sağlar mı? Veya başka ne artıları olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Drop yemiyorsan genel FPS’e çok bir faydası olmaz. Ama sistemde daha fazla işi aynı anda yapmak için; Spotify, Chrome, Discord aynı anda daha rahat çalıştırmak için ekleme yapabilirsin. SSD yoksa SSD almak daha mantıklı olur tabi.

Şu an RAM slotlarından sadece bir tanesini kullanıyorsan bu demektir ki tek kanal çalışıyordur.
Dual Channel yani çift kanal bellekler her zaman daha performanslı çalışır. Hiçbir zaman tek kanal RAM kullanmayın.

Yeni bir RAM takarak sistemi çift kanal çalıştırırsanız performans artışı gerçekten yaşayacaksınız ve ayrıca Windows 10 gibi RAM tüketimi yüksek bir işletim sistemi kullanıyorsanız günlük kullanımınızı da bir hayliyle kolaylaştırdığını göreceksiniz.

Görüntü işlemciniz (Intel HD Graphics) kendi belleklerine sahip olmadığı için sisteme taktığınız RAM'leri bellek olarak kullanacaktır, dolayısıyla yüksek frekanslı bellekler kullanırsanız performansı çok daha artırabilirsiniz.
Kıcasası almanız size çokca fayda sağlayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar benim 4 GB RAM, i5 520M. Intel HD Graphics'li bir laptopum var. Eski sayılır, 4 GB RAM daha eklemek istiyorum. CS'de 30 40 FPS alıyorum fakat akıcı olmuyor. Buna yararı olur mu? FPS artışı sağlar mı? Veya başka ne artıları olabilir?
CS:GO işlemci tabanlı. İşlemcini de değiştirirsen daha iyi bir etkisi olur.

APU olduğu için FPS'de artış yakalayacaksınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
APU AMD'nin teknolojisi, Intel olanların bir adı yok, iGPU, dahili grafik kartı gibi değişebilir.

İki slotu da kullanırsan performans artışı olacaktır.

Şu an RAM slotlarından sadece bir tanesini kullanıyorsan bu demektir ki tek kanal çalışıyordur.
Dual Channel yani çift kanal bellekler her zaman daha performanslı çalışır. Hiçbir zaman tek kanal RAM kullanmayın.

Yeni bir RAM takarak sistemi çift kanal çalıştırırsanız performans artışı gerçekten yaşayacaksınız ve ayrıca Windows 10 gibi RAM tüketimi yüksek bir işletim sistemi kullanıyorsanız günlük kullanımınızı da bir hayliyle kolaylaştırdığını göreceksiniz.

Görüntü işlemciniz (Intel HD Graphics) kendi belleklerine sahip olmadığı için sisteme taktığınız RAM'leri bellek olarak kullanacaktır, dolayısıyla yüksek frekanslı bellekler kullanırsanız performansı çok daha artırabilirsiniz.
Kıcasası almanız size çokca fayda sağlayacaktır.

Evet, sistemimde Windows 10 Pro mevcut. Tek kanal RAM kullanıyorum ve anakartım DDR 3 desteklediği için performans artışı zor gibi gozukuyor. Yardımınız için teşekkürler.

CS:GO işlemci tabanlı. İşlemcini de değiştirirsen daha iyi bir etkisi olur.

Evet, farkındayım lakin dediğim gibi sistem çok eski. Işlemciyle birlikte birçok parça değiştirmem gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı