i5 6. nesil laptop SolidWorks kaldırır mı?

behzat_c

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. i5 6. nesil, 8 GB RAM, 240SSD, paylaşımlı Intel ekran kartlı laptop SolidWorks kaldırır mı? Performansı nasıl olur?

Merhaba. i5 6. nesil, 8 GB RAM, 240SSD, paylaşımlı Intel ekran kartlı laptop SolidWorks kaldırır mı? Performansı nasıl olur?
BElki iki küp falan koyarsınız fakat ondan sonra sistem Allahına kavuşur. Dandik bir Nvidia olsa sadece kasar derdim de sistemde ne RAM var ne işlemci var ne de ekran kartı, üstüne üstlük laptop.

Başlangıç için sizi gayet götürür. Cinema4D’yi yıllarca 3. Nesil Intel işlemci ile kullandım RAM de 8’di. Tamam bilgisayar önemli, ancak farkında olarak çalışmanızı sağlıyor sistemin aşırı iyi olmaması. Bu cümlemin hikayesini merak ederseniz uzun uzun anlatabilirim.

Başlangıç için sizi gayet götürür. Cinema4D’yi yıllarca 3. Nesil Intel işlemci ile kullandım RAM de 8’di. Tamam bilgisayar önemli, ancak farkında olarak çalışmanızı sağlıyor sistemin aşırı iyi olmaması. Bu cümlemin hikayesini merak ederseniz uzun uzun anlatabilirim.
Merak ettim. Bu arada cihaz All in One

Merak ettim. Bu arada cihaz All in One
Modelleme’de topoloji dediğimiz kavram var ve bu, modelinizin optimize bir şekilde çalışmasını sağlayan en önemli noktalardan biridir. Modelin doğru topoloji ve poligon sayosı optimizasyonu etkiler. Bunun farkında olmak için de açıkçası yeni öğrenen birinin sistemi çok iyiyse 10 milyon poligonluk model kasma yapmaz ancak ortalama bir sitemizin varsa bi şeyleri yanlış yaptığınızı anlarsınız, araştırmaya başlarsınız sistemi kastırmadan bu durumu nasıl çözerim, optimize nasıl ederim. Sistemi iyi olan biri de bunu sorgulayabilir ancak net bi şekilde ifade etmem gerekirse daha düşük bi ihtimaldir. Zaman ilerledikçe ve bu işi yaptıkça zaten insan gelişeceği için daha farkına vararak modelleme yapacağından dediklerim sonraki yıllarda etkili olmayabilir fakat dediğim gibi özellikle modellemeye yeni başlayacaklar için sistemin çok iyi olmamasını bir artı olarak sayabilirim. Çünkü farkındalığı tetikliyor.

Geri
Yukarı